Türker Ertürk :İktidar,İsrail ile tam gaz ticarete devam ediyor

Türker Ertürk :İktidar,İsrail ile tam gaz ticarete devam ediyor
Yayınlama: 05.03.2024 15:40
A+
A-

İsrail’in, Hamas’ın 7 Ekim baskınına ‘misilleme’ diye Gazze Şeridi’ne yönelik hava, kara ve denizden başlattığı saldırılarda beş ay geride kaldı.
Askeri analistlerin “yakın tarihin en tahrip edici, en kanlı ve en ölümcül saldırıları” olarak tanımladığı süreç, geride on binlerce ölü ve yaralı ve BM verilerine göre, 1,9 milyon yerinden edilmiş kişi ile hayalet kendi andıran, harabeye dönmüş bir Filistin şehri bıraktı.

İsrail’in 151 gündür Gazze Şeridi’nin kuzey, orta ve güney bölgelerine sürdürdüğü yoğun ve şiddetli saldırılarda çoğu çocuk ve kadın olmak üzere binlerce Filistinli öldürüldü, binlercesi de çeşitli şekillerde yaralandı. Binlerce Filistinlinin cesedinin ise hala yıkıntılar altında kaldığına inanılıyor.

‘İKTİDAR İSRAİL İLE TİCARETE DEVAM EDİYOR’

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan her defasında İsrail’e ve Netanyahu’ya  eleştirilerini  dile getirirken  Türkiye’nin İsrail ile ticari ilişkilerinin de hız kesmeden devam ettiği ortaya çıktı.

(E) Amiral ve Yazar Türker Ertürk , X hesabından konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ertürk açıklamasında  “İsrail’e Filistinlilerin canına ot tıkaması için yardım ediyor.” ifadelerini kullandı.

Türker Ertürk açıklamasında şunları söyledi:

“Bugün Gazze’deki savaşın 151. günündeyiz. Bu savaştan çok katliama ve etnik arındırmaya dönüşmüş durumda. Hem de Dünya’nın gözleri önünde. Şu kadar 31 bin Filistinli yaşamını kaybetti, 72 bin yaralı var , yerleşim yerlerinin yüzde 90’ı tahrip edildi ve tekrar yaşanamaz durumda. İsrail hala savaşı sürdürerek Filistinlileri Filistin’den sürmeye çalışmaktadır. Türkiye’yi yöneten iktidarın ise söyledikleri ile yaptıkları arasında adeta okyanus var. Bu durumdaki İsrail ile tam gaz ticarete devam ediyor. Yani İsrail’e Filistinlilerin canına ot tıkaması için yardım ediyor.”

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi