Türker Ertürk : Nedir bu dünya savaşı işi ?

Türker Ertürk : Nedir bu dünya savaşı işi ?
Yayınlama: 25.06.2024 18:30
A+
A-

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, katıldığı televizyon programında Orta Doğu’da yaşanan gerilimlerle ilgili konuştu. Fidan 3. Dünya savaşı riski var. ‘Dünya, 3. Dünya Savaşı riskini ciddiye almalı. Biz bunu ciddiye alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

(E) Amiral ve Yazar Türker Ertürk ,  X hesabından “Nedir bu dünya savaşı işi ?” başlığıyla madde madde açıklamada bulundu.

Ertürk açıklamasında şunları söyledi:

Hakan Fidan ne demek istiyor? Yoksa bizi aynen Suriye örneğinde olduğu gibi, bu sefer de Rusya’ya karşı taşeron olarak mı kullanmayı planlıyorlar?

Geçtiğimiz Pazar günü kuzey komşumuz Rusya’da iki saldırı oldu. Birincisi; Dağıstan’daki terör saldırısı, ikincisi ise; Ukrayna tarafından Sivastopol’da yapılan yasaklı misket bombaları saldırısı. Hiç şüphe yok ki; bu iki saldırının da amacı savaşı uzatmak ve yaymak. Bu saldırıların Ukrayna’ya beş kuruşluk faydası yok. sadece Ukrayna‘daki tahribat artar.

Türkiye bu savaşın bizim savaşımız olmadığını, Rusya’ya karşı kışkırtıcılık yaparak NATO-Rusya Savaşı çıkartmanın akıllıca ve ahlaki olmadığını, bu gelişmelerin küresel bir savaşı tetikleyebileceğini NATO dahil her platformda açıklamalı, Batı’dan kredi ve destek alabilmek adına yanlış işler yapmamalı, ülkemizi kullandırmamalı ve en yüksek perdeden Rusya’ya karşı bir savaşın içinde olmayacağını deklare etmelidir.

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.