Türkiye Cumhuriyeti Adliyesinde ‘Yaşasın şeriat’ sloganları atıldı!…HKP’den suç duyurusu

Türkiye Cumhuriyeti Adliyesinde ‘Yaşasın şeriat’ sloganları atıldı!…HKP’den suç duyurusu
Yayınlama: 19.01.2024 16:51
A+
A-

İstanbul‘un Beşiktaş ilçesine bağlı Gayrettepe’deki Hacı Nimet Özden Camii’nde Cuma namazı sırasında imamın Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk için dua etmesine tepki gösterip camiden ayrılan ve sosyal medyada yayımladığı videoda Atatürk’e hakaret ettiği için tutuklanan zanlı Ahmet Bostancı, geçtiğimiz günlerde tahliye edilmişti.

Ahmet Bostancı’nın tahliyesinin ardından duruşmanın görüldüğü İstanbul Anadolu Adliyesi’nde “Yaşasın şeriat” sloganları atıldı.

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) yaşanan bu olaylar üzerine bir açıklama yaptı. 

HKP’den yapılan açıklamada şeriat propagandası yapılmasına izin veren İstanbul Anadolu Adalet Sarayı Cumhuriyet Başsavcısı ve Cumhuriyet Savcıları ile Anayasa ve yasalara aykırı bu eyleme sessiz kalan İstanbul Anadolu Adalet Sarayı polis amirleri hakkında suç duyurusunda bulunulduğu açıklandı.

Yapılan açıklama şöyle:

“Ortaçağcı gerici Ahmet Bostancı’nın, Antiemperyalist Birinci Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın Önderi Mustafa Kemal’e ve Silah Arkadaşlarına hakaretten tahliye edildiği İstanbul Anadolu Adliyesi’nde bir grup meczup tarafından “Yaşasın şeriat” sloganları atılmıştı.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak adliyede “Yaşasın şeriat” sloganı atarak eylem yapan Ortaçağcı gericiler, şeriat propagandası yapılmasına izin veren İstanbul Anadolu Adalet Sarayı Cumhuriyet Başsavcısı ve Cumhuriyet Savcıları ile Anayasa ve yasalara aykırı bu eyleme sessiz kalan İstanbul Anadolu Adalet Sarayı polis amirleri hakkında suç duyurusunda bulunduk.

HKP MYK Üyesi Adnan Okur’da yaptığı video açıklamada şunları söylei:

Ülkemizin Ortaçağ karanlığına götürülmesine isyan eden ve bu karanlığa gidişe karşı en etkin mücadeleyi yürüten Halkın Kurtuluş Partisi olarak, artık olağan hale gelen Laik Cumhuriyet’imizin kurucu önderi Mustafa Kemal’e ve Silah Arkadaşlarına yönelik saldırıları, hakaretleri içimize sindiremiyoruz. Adliye koridorlarında “Yaşasın şeriat” sloganlarının atıldığı eylemin üzerinden 3 gün geçiyor ama Cumhuriyet Savcıları harekete geçmiyor. Harekete geçen kim? Yine bu ülkenin en vatansever, en halksever partisi; Programına “Laikiz: Her türlü manevi sömürüyü kaldıracağız” ifadesini koyan ve ülkenin koyu karanlıklara sürüklenmesine karşı mücadele yürüten HKP. Ama bugünler de geçecek. Bu karanlığı yarıp aydınlık günleri getireceğiz.

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi