Ümit Özdağ’dan muhalefete ‘sığınmacı’ tepkisi: Sorununun bu boyuta gelmesinde büyük payı var

Partisinin 2’nci kuruluş yıldönümünde konuşan Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, ‘sığınmacı sorunu’ üzerinden muhalefeti eleştirdi. Sorunun bu boyuta gelmesinde muhalefetin payının olduğunu savunan Özdağ, sığınmacı ve kaçakların vatanlarına geri dönebileceğine inandıklarını söyledi.

Ümit Özdağ’dan muhalefete ‘sığınmacı’ tepkisi: Sorununun bu boyuta gelmesinde büyük payı var
Yayınlama: 27.08.2023 13:51
Düzenleme: 27.08.2023 13:54
A+
A-

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, partisinin, 2’nci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla genel merkezde basın toplantısı düzenledi. Zafer Partisi’nin Türk siyasetinde derin etkiler yapmayı bütün olumsuz şartlara rağmen başardığını belirten Özdağ, şöyle devam etti:

“26 Ağustos, Zafer Partisinin kuruluş yıl dönümü. 26 Ağustos, Büyük Taarruzun, Malazgirt Meydan Savaşı’nın yıl dönümü yani ağustos ve 26’sı bir zaferler ayı ve günü. İnşallah Zafer Partisi de verdiği mücadeleyle Türk milletini 21. yüzyılda yeni bir zafere götürecek.”

Ülkenin karşı karşıya olduğu en yaşamsal sorunun sığınmacılar olduğunu savunan Özdağ, artık bir “istila”ya dönüşerek resmi rakamlara göre sayılarının 17 milyona ulaştığını ileri sürdü.

AKP’yi ve iktidara gelmesine destek veren ittifak üyelerini eleştiren Özdağ, sığınmacı sorunuyla Türk milletinin karşı karşıya geldiğini belirterek, “iktidarın uyguladığı politikaları örtülü olarak destekleyen ‘sarı muhalefet’in de sığınmacı sorununun bu boyuta gelmesinde büyük payının olduğunu” ifade etti.

Ümit Özdağ, Zafer Partisinin sığınmacılara yönelik sürdürdüğü 2 yıllık mücadele ile Türk milletinin ülkesini geri alabileceğine, sığınmacı ve kaçakları vatanlarına yollayacağına dair inancını ayağa kaldırdığını belirterek, artık sığınmacı ve kaçakların vatanlarına geri dönebileceğine inandıklarını söyledi.

Konuşmasının ardından Özdağ, toplantıya katılanlarla birlikte yıl dönümü pastası kesti.

Kaynak: cumhuriyet.com.tr

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.