Yandaş anketçiden Pes dedirten Anket : Arama kurtarma faaliyetlerini CHP ağırdan almış!

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ağır yıkım yarattığı 11 ilde yaralar sarılmaya çalışılırken, iktidar yandaşlarından bölgedeki gerçekliği reddeden açıklamalar gelmeye devam ediyor. İktidara yakınlığı ile bilinen yandaş Genar Araştırma Başkanı …

Yandaş anketçiden Pes dedirten Anket : Arama kurtarma faaliyetlerini CHP ağırdan almış!
Yayınlama: 09.03.2023 14:14
A+
A-

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ağır yıkım yarattığı 11 ilde yaralar sarılmaya çalışılırken, iktidar yandaşlarından bölgedeki gerçekliği reddeden açıklamalar gelmeye devam ediyor.

İktidara yakınlığı ile bilinen yandaş Genar Araştırma Başkanı İhsan Aktaş, depremden sonra yaptıkları ankette yurttaşların kanaatinin, ‘CHP’nin arama kurtarma ve diğer konularda işi ağırdan aldığı‘ yönünde olduğunu iddia etti.

“AK PARTİ OY KAYBETMEDİ”

Aktaş, ilk 48 saat deprem bölgesine arama kurtarma faaliyeti başlatmayan ve tepkilerin odağı haline gelen iktidar partisi AKP’nin, bu süreçte oy kaybetmediğini öne sürdü.

İhsan Aktaş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, söz konusu ankete ilişkin şu ifadeleri kullandı:

Deprem sürecinde Ak Parti oy kaybetmedi. Hükümetle ilgili sorular sorduk. Muhalefetin tutumunu da seçmene sorduk. Arama kurtarma ve  diğer konularda CHP’nin işi ağırdan aldığına dair bir kanaat oluşmuş. Önümüzdeki günlerde bazı verileri açıklarız.

Kaynak: Cumhuriyet

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi