Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz bıçaklı saldırıya uğradı

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz bıçaklı saldırıya uğradı. Yılmaz, yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye sevk edildi.

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz bıçaklı saldırıya uğradı
Yayınlama: 07.12.2022 17:37
Düzenleme: 07.12.2022 19:05
A+
A-

Olay, Yenilik Partisi’nin Çankaya ilçesindeki genel merkezinde meydana geldi. Yenilik Partisi Genel Başkanı, 26’ncı ve 27’nci dönem Ardahan milletvekili Öztürk Yılmaz, kendisiyle görüşmek için gelen kimliği belirsiz kişi tarafından bıçaklandı.

KALÇASINDAN YARALANDI

Yılmaz, kalçasından yaralanırken, saldırgan ise kaçtı. Partililerin ihbarıyla gelen sağlık görevlileri, Yılmaz’a ilk müdahaleyi yaptı.

Öztürk Yılmaz, daha sonra ambulansla özel hastaneye kaldırılarak, tedaviye alındı. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

PARTİ’DEN AÇIKLAMA GELDİ

Yenilik Partisi’nden yapılan açıklamada, “13’üncü Cumhurbaşkanlığı adayı ve Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz ofisinde bıçaklı saldırıya uğradı” denildi.

ÖZTÜRK YILMAZ KİMDİR?

19 Eylül 1970 yılında Ardahan’da doğan Öztürk Yılmaz, ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisansını Brüksel’deki VUB Üniversitesinde yaptı.

1996 yılında Dışişleri Bakanlığı’na girdi. Burada sırasıyla Balkanlar, AGİT, Orta Doğu, Orta Asya ve Kafkasya Daireleri’nde Daire Başkanı, daha sonra da Başbakanlık Dışişleri Başdanışmanlığı’nda Daire Başkanı olarak görev yaptı.

ESKİ BÜYÜKELÇİ VE BAŞKONSOLOS

Bişkek Büyükelçiliği, Brezilya Büyükelçiliği ve Avrupa Birliği Daimi Temsilciliği’nde müsteşar olarak çalışmıştır. 2013 senesinde Musul Başkonsolosu, 2015 senesinde Tacikistan Büyükelçisi olarak görev yapmıştır.

Büyükelçilik görevinden sonra siyaset hayatına atılan Öztürk Yılmaz ilk olarak CHP’den Ardahan milletvekili adayı olmuştur ve milletvekilliğini kazanmıştır.

Ardından partisinde çeşitli görevlerde bulunan Öztürk Yılmaz, 20 Temmuz 2020 tarihinde Yenilik Partisi’ni kurdu.

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.