Yenilik Partisi Genel Başkanı Yılmaz ve İYİ Parti Milletvekili Örs’e yapılan Saldırıyı ‘Lanetliyoruz’

Yenilik Partisi Genel Başkanı Yılmaz ve İYİ Parti Milletvekili Örs’e yapılan Saldırıyı ‘Lanetliyoruz’
Yayınlama: 07.12.2022 23:42
Düzenleme: 07.12.2022 23:49
A+
A-

Seçimlere yedi aydan kısa bir süre kala ülkemizde biri yüce Mecliste, diğeri parti Genel Merkezinde olmak üzere yaşanan iki şiddet olayı bizleri derinden etkilemiştir.

Yaşanan şiddet olayları ülkemizin ne kadar tehlikeli bir noktaya taşınmak istendiğini de gözler önüne sermektedir. Dolayısıyla kutuplaşmanın daha da derinleşeceği endişesi hepimizi düşündürmektedir.

6 Aralık 2022de, bütçe görüşmelerinin ikinci gününde AKP ile İYİ Parti milletvekilleri arasında yaşanan tartışma sonrasında AKP Milletvekili Zafer IŞIK, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin ÖRS’e yumruk atmış, Hüseyin Örs yere düşmüş ve zaten var olan kalp rahatsızlığı sebebiyle ölümün kıyısına gelmiştir. Yapılan ilk müdahale ile hayata döndürülerek, hastaneye kaldırılmıştır, tedavisi yoğun bakımda devam etmiştir.

Bugün, Türkiye gazi mecliste yaşanan bu vahim olayı tartışırken akşam üstü Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz’ın, Ankara’da, Partisinin Genel Merkezinde bıçaklı saldırıya uğradığı haberiyle bir kez daha sarsıldık. Yılmaz, partisinin genel merkezinde görüşmek için gelen kimliği belirsiz bir kişi tarafından bıçaklanmış, saldırgan ise kaçmıştır. Yılmaz, kalçasından yaralanmış, kan kaybetmiş ve hastaneye kaldırılmıştır.

İki gün üst üste yaşanan saldırılar kamuoyunda var olan umutsuzluğu daha da derinleştirmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti demokratik, laik, sosyal bir hukuk devletidir.  Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesinin özelliklerinden biri “Yurtta barış, dünyada barış” ilkesidir. Bu ilke farklılıklara saygılı olmayı gerektirmektedir.

Demokrasi, kendini ifade edebilme bağlamında herkesin eşit haklara sahip olmasını gerektirir. Demokrasi ayırmayı, ayrıştırmayı reddeder.  Dolayısıyla kavgayı gazi meclisimize taşıyanlar ve demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından siyasi partilerimizden birinin genel başkanına yöneltenler affedilemez.

Yaşananlar cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerinden hızla uzaklaştırılışımızın somut göstergesidir.

Medya Siyaset İnternet Gazetesi ve YouTube Medya Siyaset TV olarak bu iki olayı şiddetle kınıyoruz.

İYİ Parti Milletvekili Sayın Hüseyin ÖRS’e; Yenilik Partisi Genel Başkanı Sayın Öztürk Yılmaz’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, demokrasinin gerektirdiği barışçıl bir Türkiye için bütün vatandaşlarımızı tahriklerden uzak ve daima sağduyulu kalmaya davet ediyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları büyük Atatürk’ün “Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır.” Ülküsü yolunda durmadan ilerleyecektir.

Söz veriyoruz…

MEDYA SİYASET YAYIN GRUBU

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.