Zafer Partisi Lideri Özdağ’dan İYİ Parti Lideri Akşener’e “Yavaş” Çağrısı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, katıldığı canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Özdağ, İYİ Parti lideri Meral Akşener’e çağrıda bulunarak, “Bizimle beraber Mansur Yavaş’ı desteklemesini talep ediyoruz. İYİ Parti’nin de Mansur Bey’i desteklediğini biliyorum” ifadelerini kullandı.

Zafer Partisi Lideri Özdağ’dan İYİ Parti Lideri Akşener’e “Yavaş” Çağrısı
Yayınlama: 28.04.2022 16:57
Düzenleme: 23.11.2022 16:25
A+
A-

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Cumhuriyet TV’de, Cumhuriyet.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Büyüksipahi’nin sorularını yanıtladı.

Özdağ sorulan bir soru üzerine “Mevcut iki ittifak var. Bu iki ittifakın da içinde olmayız. Muhalefete Mansur Yavaş’ı aday gösterin dedik. Çünkü Mansur Yavaş’ın arkasında büyük bir halk desteği var. Biz bunu 7 Nisan’da söyledik ancak bu süreç içinde gördük ki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş’ın aday olmasını istemiyor. Türkiye yeniden Ekmeleddin vakası yaşamaya doğru gidiyor. Zafer Partisi’ne oy verme kararı almış birçok AKP’li Kılıçdaroğlu’na oy vermeyeceğini söylüyor. Mansur Bey’in gerekçesini tartışmıyorum sadece tespit ediyorum. Bağımsız aday olsa bile kazanır. Bu noktada ne yazık ki CHP’den büyük bir direnç geliyor. Biz Zafer Partisi olarak Mansur Bey’in aday olması konusunda ısrar gösteriyoruz. CHP aday göstermezse biz Mansur Bey’e teklif götürürüz. Kemal Bey’e sesleniyorum; siz aday olup lütfen Erdoğan’a can suyu vermeyin. Biz Zafer Partisi olarak Akşener’in Millet İttifak’ından ayrılarak bizimle beraber Mansur Yavaş’ı desteklemesini talep ediyoruz. İYİ Parti’nin de Mansur Bey’i desteklediğini biliyorum.” ifadelerini kullandı.

“Sayın Akşener, sizinle ağır anlaşmazlıklarımız var. Ancak bir konuda anlaşabiliriz.”

Ümit Özdağ canlı yayın sonrası sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e çağrıda bulanarak “Sayın Akşener, sizinle ağır anlaşmazlıklarımız var. Ancak bir konuda anlaşabiliriz.”

Özdağ açıklamasında şunları söyledi :

“Sayın Akşener, sizinle ağır anlaşmazlıklarımız var. Ancak bir konuda anlaşabiliriz. Ya masada kazanacak Mansur Yavaş’ı kabul ettirin ya da Zafer Partisi ile birlikte Sayın Yavaş’ı destekleyin. Saray rejimini sona erdirelim. Yanlış karar verirseniz bu ülkemizin son seçimi olabilir”

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.