Zafer Partisinden İstifa Eden Adem Taşkaya’dan Şok Açıklamalar

Zafer Partisinden İstifa Eden Adem Taşkaya’dan Şok Açıklamalar
Yayınlama: 25.02.2023 17:41
Düzenleme: 25.02.2023 22:47
A+
A-

Kurulduğu günden bu yana bir çok kurucusu ve genel başkan yardımcısının istifa ettiği Zafer Partisinde şok bir gelişme daha yaşandı.

Uzun yıllardır Ümit Özdağ ile birlikte siyaset yapan,Zafer Partisinin kuruluşunda büyük emeği bulunan partinin kurucularından ve eski Genel Başkan Yardımcısı Adem Taşkaya yaptığı açıklama ile partiden istifa ettiğini duyurdu.

Adem Taşkaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla istifasını “Geçmişte Zafer Partisi Divan Kurulundan istifa etmiş olduğum gibi, Partiye olan inancım kalmadığı, mahallesinde muhtar bile olamayacak kişilerle aynı havayı solumamak için, gerekli açıklamaları sonra yapacağım mahfuzuyla gördüğüm lüzum üzerine Zafer Partisinden istifa ediyorum.” diyerek açıkladı.

‘SİZİN SEVDALARINIZLA BENİM SEVDALARIM ARASINDA DAĞLAR KADAR FARK VAR’

Adem Taşkaya istifasını açıkladıktan sonra paylaşımlarına devam etti.

“Sizin Sevdalarınızla benim Sevdalarım arasında dağlar kadar fark var. Benim sevdam Türk Milliyetçiliği fikri idealinin iktidar olmasıyla ilgilidir.” diyen Taşkaya’nın ‘Sizin Sevdalarınız’ diyerek işaret ettiği kişinin Ümit Özdağ ile yakınlığı bilinen Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı  Sevdagül Tunçer olduğu iddia edildi.Taşkaya bir başka paylaşımında ise “Kendinden ve Sevdagül Tuncer’den başkasının ön plana çıkmasını istemeyen bir kişiden bir şey olmaz,Partideki istek ve taleplerinizi Ümit Özdağ’a iletmeyin. Sevdagül Tuncer’e söyleyin onun dedikleri iki dakikada gerçekleşir.” ifadelerini kullandı.

‘GRUP BAŞKANI OLSAYDIN SUSACAKTIN!’

Ümit Özdağ’ın İYİ Parti Meclis Grup Başkanı olmak için çok çabaladığı ama Genel Başkan Meral Akşener’in bunu izin vermediği ve bu nedenle Özdağ’ın partiden istifa ettiği siyasi kulislerde o dönem çokça konuşulmuştu.

Adem Taşkaya yaptığı açıklamada bu söylentileride doğruladı.

Taşkaya paylaşımında “4 Parti Açılım adı altında Gizli Anayasa’yı hazırladıklarında sustun, gizledin! Bana da gizle, sus dedin ama ben çıkıp açıkladım. Sen ne yaptın! 1.5 yıl sonra İYİP’ten istifa ettikten sonra kanal kanal gezip GİZLİ ANAYASA hazırladılar dedin. Grup Başkanı olsaydın susacaktın!ifadelerini kullandı.

‘MUHTAR OLAMAYACAK ADAM YÜZÜNDEN…’

Taşkaya bir diğer paylaşımında “Muhtar olamayacak adam yüzünden Genel Sekreter Adana Milletvekili İsmail Koncuk’u harcadılar” ifadelerini kullandı.

İsmail Koncuk Zafer Partisi kurucuları arasında yer almış yaşanan gelişmeler üzerine önce partinin genel sekreterliğinden ve sonra da partiden istifa etmişti.Haber merkezimizin Parti yönetiminden ulaştığı kaynaklar Koncuk’un istifasına sebep olan kişinin Teşkilat başkanı Ali Çolak olduğunu ifade ettiler.

‘FETÖ’CÜ DEDİĞİN ADAMA NEDEN OY VERİYORSUN. BU MU OMURGA’

İYİ Parti İstanbul eski İl Başkanı Buğra Kavuncu’yu FETÖ’cü olmakla suçlayan Ümit Özdağ’a isim vermeden seslenen Taşkaya ” FETÖ’cü dediğin adama neden oy veriyorsun. Bu mu omurga” ifadelerini kullandı.

Taşkaya paylaşımında şunları söyledi :“Buğra Kavuncu’ya İstanbul kongresinde FETÖ’cü demene rağmen oy verdin. Bir de cebinden pusulayı çıkarıp salladın. Ama ben vermedim. Sonra çıktın televizyonlarda bu FETÖ’cü diye yırtındın. FETÖ’cü dediğin adama neden oy veriyorsun. Bu mu omurga”

‘TAŞKAYA PAYLAŞIMLARINI SİLDİ’

Adem Taşkaya bir süre sonra istifa açıklaması dışındaki tüm paylaşımlarını sildi. Yaptığı son paylaşımda ise “Siyaset Tanrıları eleştirilemez. Çünkü onları hep beraber yarattık. Tepkileriniz, tepkilerimiz, hayal kırgınlıkları ve söylemler kabullenmeyi zorlaştırır. Bu sebeple beni anlamanızı beklemiyorum. Geçmişine sadık olmayanlara rağmen istifa konusunu kapatıyorum. Herkese başarılar.” ifadelerini kullandı.

‘ZAFER PARTİSİNDE İSTİFALAR SÜRECEK’

Haber merkezimize açıklamada bulunan adının açıklanmasını istemeyen GİK üyesi ise istifaların devam edeceğini,Genel Başkan Yardımcısı Seyit Yücel ve İstanbul İl Başkanı Salih Zeki Altun’nun da yakında istifalarını kamuoyuna açıklayacaklarını iddia etti.

İŞTE ADEM TAŞKAYA’NIN O PAYLAŞIMLARI:

 

 

 

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.