Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz’den Muhalif Basına ‘Erdoğan’ Tepkisi

Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz’den Muhalif Basına ‘Erdoğan’ Tepkisi
Yayınlama: 01.06.2023 15:42
A+
A-

Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz yaptığı yazılı açıklamayla muhalif basına tepki gösterdi.

Vecdet Öz, “Ey Muhalif Basın” başlığıyla yaptığı açıklamada “Yok hükmündeki iktidarı hep birlikte meşrulaştırmayın!.” ifadelerini kullandı.

Öz açıklamasında şunları söyledi:

“Yandaş basını anladım da televizyonlarda, eski dönemlerde görev yapan bir şube müdürü kadar yetkisi olmayan sözde bakanlar kurulunu tartışan sizleri anlamakta zorluk çekiyorum!

İçinize ne çabuk sindirdiniz seçimleri ve iktidarı?

Size ne hangi emir kulunun bakan olacağından!

Arkadaşlar lüzumsuz işleri bırakın da birazcık vicdanınız varsa yapılan seçimin meşruiyetini tartışın!

Sırf mağdur etmeyelim mantığı içinde göz yumulan Erdoğan’ın  Cumhurbaşkanı adaylığının anayasal olup olmadığını tartışın!

Nüfus idaresinin nedense açıklamadığı, yurt içinde ve dışında verilmiş olan vatandaşlık sayısını ve bu nedenle oy kullanan binlerce ithal seçmeni tartışın!

Sandıklarda yapılan tarihi seçim hilesini ve detaylarını tartışın! Seçimlerde seferber edilen orantısız ekonomik gücü ve bunun kaynağını tartışın!

Milletvekili adayı yapılan memur statüsündeki bakanların yasa gereği neden istifa etmediklerini ve seçimlerde her türlü devlet imkanının usulsüz bir şekilde nasıl kullanıldığını tartışın!

YSK üzerindeki yaptırımı ve YSK başkanının sonuçları açıklarken bıyık altından gülümseme nedenini tartışın!

Suriye bayraklarıyla yapılan silahlı kutlamaları tartışın! Asıl tartışılması gereken bu konuları her şeye rağmen ciddi bir oy alan Kemal Kılıçdaroğlu’nu tartışmaya açarak gündem dışı bırakmayın!

Omurgalı olun, dik durun; Cumhuriyeti ve taraftarı olanları bir pula satmayın! Hiçbir şekilde kabül etmediğim yok hükmündeki iktidarı hep birlikte meşrulaştırmayın!.

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi