Adalet Partisi iktidar mensupları ve yandaşları hakkında üç ayrı konuda suç duyurusunda bulundu

Adalet Partisi iktidar mensupları ve yandaşları hakkında üç ayrı konuda suç duyurusunda bulundu
Yayınlama: 31.08.2022 20:41
Düzenleme: 31.08.2022 20:43
A+
A-

Adalet Partisi Avukatları tarafından bugün iktidar mensupları ve yandaşları hakkında üç ayrı konuda suç duyurusunda bulunuldu.

Adliye önünden yapılan açıklamada “Gündemde olan Sedat Peker’in ifşa ve açıklamaları İle ilgili olarak,31.08.2022 tarihinde 11:00 de İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk. Özellikle bu suç duyurusunun Savcılık ve Yargı makamlarınca 3 ayrı yönden değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çekmek istiyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

İŞTE O AÇIKLAMA:

‘VECDET ÖZ:YASAL HAKKIMIZ OLMASINA RAĞMEN MÜRACAATIMIZI KABUL ETTİRMEKTE SON DERECE ZORLANDIK’

Adalet Partisi Genel Başkanı Dr. Vecdet Öz’de yapmış olduğu yazılı açıklamada “Yasal hakkımız olmasına rağmen müracaatımızı kabul ettirmekte son derece zorlandığımız suç duyuruları hakkında, Cumhuriyet Savcılarının tedirginliği ve mütereddit tavırları dikkatimizden kaçmamıştır..” ifadelerini kullandı.

Vecdet Öz şunları söyledi:”

Adalet Partisi Avukatları tarafından bugün iktidar mensupları ve yandaşları hakkında üç ayrı konuda suç duyurusu yapılmıştır..

Yasal hakkımız olmasına rağmen müracaatımızı kabul ettirmekte son derece zorlandığımız suç duyuruları hakkında, Cumhuriyet Savcılarının tedirginliği ve mütereddit tavırları dikkatimizden kaçmamıştır..

Tüm bunlara rağmen başvurumuz ısrarlı tavrımız neticesinde nihayet kerhende olsa kabul edilmiştir..

Bu durum Türk yargısının içinde bulunduğu baskının ve ayıplı durumun açık göstergesi olmuştur..

Adalet Partisi olarak öncelikli amacımız tüm baskıya rağmen suç duyurumuzun davaya dönüşmesi ve suçluların yargılanarak en ağır cezayı almalarıdır.

Aksi bir durum karşısında ise; tarihe not düşmek, tarafımızı belli etmek ve baskı rejimi sona erdiğinde de müracaatımızı kaldığı yerden takip etmektir..

Mücadelemizi; laik, demokratik, anayasal bir hukuk düzeni yeniden tesis edilene dek yılmadan sürdüreceğiz..

Bu konuda azimli ve kararlıyız..”

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.