Apple, iPhone 15 serisinde eleştirileni yapmayacak!

Apple’ın birkaç ay sonra tanıtmayı hedeflediği iPhone 15 ailesi hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Apple, iPhone 15 serisinde eleştirileni yapmayacak!
Yayınlama: 15.05.2023 14:01
A+
A-

iPhone 15 serisi hakkında ortaya atılan yeni iddiaya göre temel model olan takısız iPhone 15, pro’lardaki gibi kameraya sahip olacak.

Bildiğiniz gibi Apple, iPhone serisinde takısız ya da mini olan modellerinde pro’lara kıyasla daha farklı bir kamera kurulumu tercih ediyor.

Bu bağlamda iPhone 15 ve Pro modellerinde aynı kameraların yer alacağı iddia ediliyor.

iPHONE 15 SERİSİ FARK YARATIR MI?

iPhone 15’te yine dört model bulunacak. iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve Pro Max olmak üzere sıralanması beklenen seride farklı bir karar alınacak deniyor. Normalde iPhone modellerinde ‘pro’lar daha iyi ve fazla sayıda kamerayla geliyor. Bunun önüne geçileceği ve 48 Megapiksele bir yükselme olacağı konuşuluyor.

iPhone 14’te ön ve arka kameralarda özelliklerde ama 12 MP lensler tercih edilmiş iPhone 14 Pro’da 48 MP standart kamera eklenmişti. Şimdi bu farkın kaldırılacağı konuşuluyor.

Bu iddianın kaynağı ise Hong Kong merkezli bir yatırım şirketi olan Haitong International’da çalışan analist Jeff Pu. Kameranın hem gelişeceğini hem de diğer modellerdeki kamera farkının ortadan kalkacağını tahmin eden Pu, iPhone’ların kameralarında eleştirilen bazı özelliklerin de yerini daha iyilerine bırakacağının altını çiziyor.

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.