Ardahan’lı İş İnsanı Aytekin Kaya İYİ Parti’den Ardahan Milletvekili olmak için başvuru yaptı

Ardahan’lı İş İnsanı Aytekin Kaya İYİ Parti’den Ardahan Milletvekili olmak için başvuru yaptı
Yayınlama: 25.03.2023 19:08
Düzenleme: 25.03.2023 19:18
A+
A-

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan 28.Dönem TBMM ve cumhurbaşkanlığı seçimine sayılı günler kala partilerde milletvekili aday adaylığı başvurusu yapan isimlerde belli olmaya başladı.

İYİ Parti 22 Mart günü bitmesi gereken aday adaylığı başvurularını yoğun talep nedeniyle, 24 Mart Cuma günü saat 19:00’a kadar uzattığını açıklamıştı.Parti sözcüsü Kürşad Zorlu 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri için 3379 geçerli başvurunun İYİ Parti tarafından kabul edildiğini açıkladı.

‘AYTEKİN KAYA ARDAHAN’DAN ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI’

Aykut Şirketler Grubu, Zarfsan ve Markanom Şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Ardahanlı İş İnsanı Aytekin Kaya 28.Dönem Ardahan Milletvekili olmak için İYİ Partiden aday başvurusunu geçtiğimiz günlerde yaptı.

Türkiye genelinde yaptığı yatırımlarla binlerce kişiye iş istihdamı sağlayan Aytekin Kaya haber merkezimize yaptığı açıklamada “Ben Ardahanlıyım,Ardahan’nın ve Ardahanlıların sorunlarını çok iyi biliyorum.Ardahan’a ve ülkeme hizmet için aday oldum” ifadelerini kullandı.

Kaya açıklamasının devamında şunları söyledi: 

“Ardahan,Hanak doğumluyum;İlk ve orta öğrenimimi Hanak’ta tamamladıktan sonra lise öğrenimime İstanbul Eyüp Ortakçılar Lisesi’nde devam ettim. Lise son sınıfım 12 Eylül 1980 dönemine denk geldiğinden o günkü koşullarda üniversite öğrenimime devam edemeyip iş hayatında çalışmaya başladım.Bir dönem KAI (Kars-Ardahan-Iğdır Vakfı) Yöneticiliği yaptım, İstanbul-Ardahan Dernekler Federasyonu Kuruculuğunda gururla bulundum. Doğduğum şehir Ardahan’dan yaklaşık 300 kişiye istihdam sağlamanın mutluluğuna eriştim. Memleketim Ardahan’a çeşitli yatırımlarda bulundum. Camii, lojman, kültür merkezi gibi sosyal alanlar yaptırarak memleketime katkı sağlamaya çalıştım. Ülkeme ve memleketim Ardahan’a duyarlı bir vatansever olarak gücüm ölçüsünde her türlü hizmette bulunmaya devam ediyorum ve edeceğim.”

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.