ATA Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek’ten Bozova Açıklaması

ATA Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek’ten Bozova Açıklaması
Yayınlama: 17.08.2023 12:47
A+
A-

Şanlıurfa’nın Bozova ilçesinde Suriyeli fırıncı F.K.’nın (21), 9 yaşındaki M.K.N. isimli erkek çocuğuna istismarda bulunduğu iddiası ilçeyi ayağa kaldırdı. İlçede toplanarak yürüyüş yapıp oturma eylemi gerçekleştiren gruba polis tarafından müdahale edilirken, şüphelinin ise sevk edildiği adliyede tutuklandığı öğrenildi.

ATA Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek Bozova’da yaşanan bu çirkin olay sonrası yazılı bir açıklama yaptı. Zeybek açıklamasında “Ensar / Muhacir denilerek Türkiye’yi Araplaştırmak sapkınlığının ilerde büyük felaketlere yol açacağının göstergelerinden biri de Bozova’da ortaya çıkan olaydır” ifadelerini kullandı.

Namık Kemal Zeybek açıklamasında şunları söyledi:

“Bugünün İktidarı Türkiye’nin içine atom bombası yerleştirmiştir.Suriyeli Yerleşmeciler patlamağa hazır atom bombasıdır.
İktidarın akılla bilimle yönetmesi gereken Ülkeyi,Siyasal Dincilikle yönetmesinin yol açtığı büyük yanlışlardan birisi de , Suriyeli Yerleşmeciler uygulamasıdır.
Ensar / Muhacir denilerek Türkiye’yi Araplaştırmak sapkınlığının ilerde büyük felaketlere yol açacağının göstergelerinden biri de Bozovada ortaya çıkan olaydır.
İktidarı bir an önce Suriyelileri ülkelerine göndermeğe çağırıyorum.
Bunu yapmazlarsa tarih önünde sorumlu olacaklar ;günü gelince de yasalar önünde hesap vereceklerdir.
Karşıt Partileri de bu konuda gereken tepkiyi vermeğe , Milli Güvenlik Kurulunu iktidarı uyarma görevini yapmağa çağırıyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.