Atilla Kart :AKP Cumhuriyetin 100.Yılı adı altında Genel Af çıkaracak.Çünkü…

Atilla Kart :AKP Cumhuriyetin 100.Yılı adı altında Genel Af çıkaracak.Çünkü…
Yayınlama: 07.10.2022 22:15
Düzenleme: 21.10.2022 23:51
A+
A-

Yayın Grubumuz üyesi YOUTUBE Medya Siyaset TV‘de yayınlanan ‘Düşünce Ekseni’ programında 22, 23 ve 24. Dönem CHP Konya Milletvekili Atilla Kart ,Medya Siyaset TV Genel Yayın Koordinatörü, Eğitimci yazar Hatice Topçu’nun canlı yayın konuğu oldu.

Atilla Kart siyasi gündemle ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Kart,“AKP Cumhuriyetin 100.Yılı adı altında, bir beyaz sayfa açmak adı altıyla ve görüntüsüyle GENEL AF çıkaracak. Toplumun çeşitli kesimleri mağdur edildi ve mağduriyetler büyüdü.Dolayısıyla toplumun farklı kesimleri, farklı gerekçelerle beklenti içine sokuldu.AKP bu süreci ustalıkla yönetiyor ve elbette ki kendi kadrolarını kurtarma amacıyla genel af çıkaracaklar.Yolsuzluk ağını ortadan kaldıracak düzenlemeler yapacaklar. Siyaset kurumu bunu görmeli ve değerlendirmeli.” dedi.

Atilla Kart “Kılıçdaroğlu’nun 2010-2019 yıllarında 7-8 konuda temel kırılmalara sebep olduğu kanısındayım” derken “İddia ediyorum 16 Nisan 2017 referandumu Cumhuriyet tarihinin en büyük darbesidir. Rejimi değiştiren en büyük kırılma noktasıdır.CHP bu konuda görevini yapmadı ve o yetkililer bakıyorsunuz halen MYK’da.2-2,5 milyon mühürsüz oyun AİHM’ye götürmem engellendi.Genel başkanı uyardım. CHP’nin dava açması gerekiyor dedim. Arkadaşlar gerekli görmüyor dedi.O gün genel başkan 50-100 milletvekilini almaya da gerek yok. Tek başına YSK’nın önüne gidip sandalyesini atar, dünyayı onların başına yıkar. Bakın siyasi bir kararlılıktan söz ediyorum.Efendim çıksaydık, çatışma çıkacaktı. Ne münasebet sen sandığa sahip çıkacaksın.Zaafiyet diğer partilere benzeme arayışından başlıyor.” ifadelerini kullandı.

İŞTE O AÇIKLAMALAR:

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.