Avar son yolculuğuna “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganı ile uğurlandı

28 Şubat davasında yargılanan ve 3 gün önce yaşamını yitiren emekli Korgeneral Vural Avar, son yolculuğuna uğurlandı.

Avar son yolculuğuna “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganı ile uğurlandı
Yayınlama: 22.12.2022 17:18
Düzenleme: 22.12.2022 21:23
A+
A-

85 yaşındaki emekli Korgeneral Vural Avar, 19 Aralık günü Sincan Cezaevi’nde yaşamını yitirmişti. 28 Şubat davasında yargılanan Avar’ın uykuda hayatını kaybettiği öğrenildi.

Kocatepe caminde Vural Avar’ı silah arkadaşları yalnız bırakmazken cenazeye üniformalı askerler katılmadı. Rütbesi “er” statüsüne düşürülen Avar’a resmi tören de yapılmadı.

Vural Avar için Ankara Kocatepe Camii’nde öğle namazını müteakip cenaze namazı kılındı. Avar’ın cenazesi, Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Cenaze törenine, Özgür Özel ve Sezgin Tanrıkulu’nun da aralarında olduğu bazı CHP’li milletvekilleri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ,Milli Düşünce Merkezi Genel Başkanı Hakan Paksoy ve Genel Sekreter Veli Taş,TÜMOD Genel Sekreteri,akademisyen Yazar Suay Karaman,hukukçu Ömer Faruk Eminağaoğlu,Emekli Kurmay Albay Mustafa Önsel, eski Hava Kuvvetleri Komutanları Abidin Ünal, Aydoğan Babaoğlu, emekli orgeneral Hurşit Tolon, Eski TESUD Genel Başkanı Namık Kemal Çalışkan, Emekli Albay Alican Türk gibi silah arkadaşları ve vatandaşlar katıldı.

Cenazeye katılanlar “Mustafa Kemalin Askerleriyiz” sloganını hep bir ağızdan söylerken, Avar gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

‘CENAZEDE VATANDAŞLARDAN SEZGİN TANRIKULU’NA SERT TEPKİ’

Cenazeye katılanlar arasında bulunan CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’na vatandaşlar sert tepki gösterdi.”Ne yüzle buraya geliyorsun,utanmıyor musun” diyen vatandaşlara Tanrıkulu’nun korumaları müdahale etmeye kalktı.Tanrıkulu vatandaşlardan gelen bu tepki üzerine Kocatepe caminden ayrıldı.

Şemdinli davası olarak bilenen  Atabeyler, Ergenekon, Balyoz ve Askeri casusluk olarak bilenen kumpaslardan önce Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) kurulan ilk kumpas davasıydı.Sezgin Tanrıkulu o zaman Şemdinli davasında avukat olarak müdahil olmuştu.

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.