Avrupa’daki gelişmeler, istila ediliyor olmamız ve CHP ne yapmalı?

Avrupa’daki gelişmeler, istila ediliyor olmamız ve CHP ne yapmalı?
Yayınlama: 10.06.2024 19:04
A+
A-

Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinin son ermesinin ardından birçok Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkede aşırı sağın yükselişe geçmesi seçimin en çok dikkat çeken unsuru oldu.

Avrupa’daki seçim maratonunun pazar gecesi itibarıyla sona ermesiyle, AB’nin 27 üyesinde kazanan ve kaybedenlerin kimler olduğu netleşmeye başladı.

İtalya Başbakanı Giorgia Meloni oyların tahmini %28’ini alarak Brüksel’deki kilit rolünü pekiştirirken, Fransa’da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron o kadar kötü bir performans sergiledi ki erken seçim çağrısı yapmak zorunda kaldı.

“AVRUPA’DAKİ GELİŞMELER, İSTİLA EDİLİYOR OLMAMIZ VE CHP NE YAPMALI? “

(E) Amiral ve Yazar Türker Ertürk ,  X hesabından “Avrupa’daki gelişmeler, istila ediliyor olmamız ve CHP ne yapmalı?” başlığıyla bir paylaşımda bulundu.

” Avrupa’nın yaşadığı tehdit Türkiye’nin maruz olduğu tehdidin yanında devede kulaktır. “ ifadelerini kullanan Türker Ertürk açıklamasında şunları söyledi:

“Avrupa’da sığınmacılara ve mültecilere karşı yükselen bir tepki var. Bu tepki siyasi iktidarları götürecek. Türkiye’de ise sorun sığınmacı değil daha da ağır.

Türkiye’nin emperyalist projeler nedeniyle istila ettiriliyor olmasıdır, Avrupa için açık sığınmacı kampı haline getirilmesidir ve iktidarın bu projelere farklı nedenler ile taşeronluk yapıyor olmasıdır.

Bu konuda Avrupa’nın yaşadığı tehdit Türkiye’nin maruz olduğu tehdidin yanında devede kulaktır. Bu tehdidin farkındalığına sahip olmayan, Türkiye için bir numaralı güvenlik ve beka sorunu olduğunu sözde değil özde kabul etmeyen, dile getirmeyen, önleyici politikalar geliştirmeyen muhalefet, iktidar olabilmek ve bu konuda Batı’nın desteğini alabilmek adına ülkenin geleceğini siyasi ikbali uğruna yok saymış durumuna gelir.

CHP bu konuda çalışma yapmalı, bugüne kadar ikircikli algıya neden olan yaklaşımlarını terk etmeli ve sorunun çözümüne yönelik politikalar üretmelidir.”

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.