Bulunur Kurtaracak Bahtı Kara Maderini!

Bulunur Kurtaracak Bahtı Kara Maderini!
Yayınlama: 27.12.2022 21:00
Düzenleme: 27.12.2022 14:39
A+
A-

İktidar rant merkezi İstanbul Belediyesini devralma konusunda adım adım ilerliyor. Muhalefet güçlü bir birlik ve beraberlik görüntüsü veremiyor.

Muhalefet için bu denli olumlu iklimde iktidarın yargıya müdahalesi ve sonrasında bağımsız yargı algısı oluşturma operasyonları kesintisiz sürdürülüyor ve iktidar altılı masayı dağıtma konusunda dayol alabiliyor.

Gelinen noktada Kılıçdaroğlu’nun bir oldu bitti yaratarak başlattığı Cumhurbaşkanı adaylığı çıkışı tıkanmış gözüküyor.

Doğrusu muhalefetin elinde kullanması gereken onca kartı varken bu tıkanmışlık niye? sorusunu insan sormadan edemiyor.

Muhalefet kartları kullanmasını beceremiyor mu, yada kullanmasına izin mi verilmiyor?

Bir önceki yazımda değişmiştim. Anayasanın 101. Maddesi ortada.

Erdoğan’ın üçüncü kez aday olabilmesi muhalefetin elinde!

Her ne kadar fitili ateşleyen Kılıçdaroğlu olduysa da başörtüsü konusunda iktidarın sunduğu Anayasa değişikliği teklifi ortada!

Bütün bunlar, nasıl bir muhalefet? sorusunu akıllara getiriyor ve sorulara yenileri ekleniyor.

CHP, TBMM’ye sunduğu başörtüsü teklifin sonuçlarını göremedi mi?

Daha da önemlisi Kılıçdaroğlu’nun bu çıkışından ortakları habersiz miydi?

Peki ya amaç?

Türban konusunu seçimler öncesi siyasi malzeme olarak kullanmak!

Peki, bu hesap sadece iktidarın hesabı mı?

Kılıçdaroğlu’nun fitili ateşlemiş olması böyle düşündürmüyor!

Yoksa o da mı kandırıldı. Eğer kandırıldıysa danışmanlarını ve elbette kendisini değerlendirmesi gerekiyor.

Gelinen noktada cumhur ittifakının İstanbul Belediyesini ele geçirme operasyonu dört nala ilerliyor.Öte yandan iki kere kazanılmış bir belediyeyi edilgenliği yüzünden kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya olan bir muhalefet genel seçimleri kazanma vaatlerini sürdürüyor.

Başka, başka 101. Madde hükümleri gereği Cumhurbaşkanı adaylığı için üniversite diploması konusu bilmem kaçıncı kez kamuoyunda tartışılıyor. Konuya ilişkin diploma suretinin onaylanması konusunda alınmış kararlar ve halen devam eden davalar söz konusu.

Ben bir yurttaş olarak gerçekte var olan bir diplomanın kamuoyu ile paylaşılmasının çok da zor olmadığını düşünüyorum.

Niye bu konu kangrene dönüşmüş anlamakta zorlanıyorum. Doğrusu bu konuda muhalefetin neden derin bir suskunluk içinde olduğunu da anlamıyorum?

Bütün bunlar bize seçeneksiz olduğumuzu düşündürüyor.

Aksi, muhalefet için bu denli olumlu iklimde halen iktidar mağdur olabiliyor, muhalefet suçlu gösterilebiliyorsa bir sorun var demektir.

Aksi, iktidar adımlarını takılmadan yürütebiliyor, muhalefet sessiz kalabiliyorsa ve halen muhalefet iktidarın bazı uygulamalarını destekliyorsa bir sorun var demektir.

Süreç çok tehlikeli bir noktaya evrilmiş bulunuyor. Muhalefetin görevini laikiyle yerine getiremediği ve bütün yolların aynı yere, neoliberal politikalara çıktığı görülüyor.

Böyle bir tabloda seçim ve sandığın kime yarayacağı ve kimin kontrolünde olacağı ortadadır.

Çıkış mı?

Tam bağımsız Türkiye, halktan ve emekten yana politikalar…

Yani Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu ilkeleri!

Bunu Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisi yapamazsa “Elbet bulunur kurtaracak bahtı kara maderini…”

Rize’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Rize’de tamamladı. Lisans eğitimini işletme alanında, yüksek lisans eğitimini; Eğitim Bilimleri, Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında tamamladı. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Eğitim Yönetimi ve Politikaları Ana Bilim Dalı, Eğitim Yönetimi ve Teftiş Doktora Programına devam etti. Eğitim iş kolunun çeşitli kademelerinde görev yaptı. 21.02.2019 tarihinde kamudaki eğitim yöneticiliği görevinden emekli oldu. Eğitimci-Yazar-Şairin; TODAİE Hazırlık Kılavuzu, iki adet şiir, on bir adet çocuk ve genç edebiyatı olmak üzere toplam 14 adet kitabı bulunmaktadır. Ayrıca eğitim bilileri aralında ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanmış makaleleri bulunmaktadır. Meslek hayatı boyunca çok sayıda ulusal proje ile Avrupa Birliği projesi yazmış ve yönetmiştir. Eğitim bilimleri, proje döngüsü ve kişisel gelişim alanlarında çok sayıda eğitici eğitimi sertifikasına sahip olup yetişkin eğitimleri vermiştir. Halen çeşitli gazete ve haber sayfalarında makaleler yazmaktadır. Medya Siyaset YouTube TV kanalı Genel Yayın Koordinatörü ve programcılığı yapmaktadır.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.