Büyüklere Bir Tatil Kitabı ”Sen Bi çay Koy Laflayalım…” Cem Ayaz kitabını İmzalıyor

Büyüklere Bir Tatil Kitabı ”Sen Bi çay Koy Laflayalım…” Cem Ayaz kitabını İmzalıyor
A+
A-

Medya Siyaset yayın grubu yazarlarından ve Medya Siyaset TV’de her çarşamba yayınlanan “Hepsini Konuşalım” programının moderetörü Yazar Cem Ayaz’ın dördüncü eseri olan ‘’Sen Bi Çay Koy Laflayalım’’ kitabı, İnkilâp Yayınevi’nden okuyucu ile buluştu. Kitabı edinmek ve biraz da olsa bu sohbet havasını yaşayabilmek için, İnkilap Kitapevi veya internet kitap satış noktalarından kitabı temin edebilir.

Yazar Cem AYAZ, 11-19 Mart 2023 tarihleri arasında düzenlenen 25. İzmir Kitap Fuarı etkinlikleri kapsamında, 19 Mart 202 3 Pazar günü, 13-15 saatleri arasında, İnkilap Yayınevi Standı, A Salonu 503’te ‘’ Sen Bi Çay Koy Laflayalım’’ kitabını imzalamak için okuyucuları ile buluşacak. Kitap dostu yürekleri sohbete davet ediyor.

Sen Bi Çay Koy Laflayalım…

‘’Sana bu çay sohbetinde yol arkadaşlığı edebilirim diye düşündüm. Paragraflar arasında küçük molalar da veririz şimdiki zamana dair, kim bilir. Hani o sağa sola savrularak yürüdüğümüz yollar, hani o yaşanmışlıkların köşe başları, hani o U dönüşleri, hani duraksamalar, hani o hızını alamayıp da duvarlara toslamalar, hepsini, her şeyi konuşuruz. Belki, bu satırlar ile bir süreliğine de olsa, yarenlik edebilirim sana. Haydi arkadaşım! Haydi tanıdığım! Hoş geldin, hiç tanışıp da selamlaşmadığım insan! Sefa getirdin bu sohbete… Uzak veya yakın ne fark eder. Sen bi çay koy, laflayalım. İyi gelecek ikimize…’’ diyor ‘’Sen Bi Çay Koy Laflayalım’’ kitabında Yazar Cem Ayaz.

İnsan yanlarımız…

İnsan yanlarımız ve o güzel insanlığa dair, bir şeyler yazmak gelmiş içinden, hepsi bu… Öyle bilimsel milimsel laflar etmeden, ahkâm kesmeden, ben bilirim demeden, satırlara dökülmüş düşünceler. İnsanı anlamaya, anladığı insanı da, insanlığa anlatmaya çalışmış. Dünyayı nasıl kucakladığını anlaşılabilsin diye, kendinden de biraz ipuçları vermiş tabi… Ama genel de insan yanlarımıza değinmiş hep. Kitapseverler ile hayat ve insan hakkında iyi niyetli enikonu masum bir dedikodu da diyebiliriz bu söyleşiye.

Benimle konuşabilirsin…

Günlük yaşamlarımızın içinde dönüp duran soruların cevabını aramış hep birlikte. Belki de, okuyucu ile bir sohbet tadına bürünmüş sayfalar. Kitabın sayfaları arasında dalıp giderken, okura ‘’benimle konuşabilirsin’’ demiş. ‘’Belki de sorularımızın cevaplarını da beraber bulabiliriz.’’ diye de vurgulamış.

Büyüklere bir tatil kitabı…

’Haydi arkadaşım! Haydi tanıdığım! Hoş geldin, hiç tanışıp da selamlaşmadığım insan!

Sefa getirdin bu sohbete… Uzak veya yakın ne fark eder. Sen bi çay koy, laflayalım. İyi gelecek ikimize…’’ diye başlıyor satırlar ve bir solukta okunup gidiyor.

Kendisine kitabı hakkında bir şeyler sorulduğunda ‘’Yaşam hepimize sunulmuş bir armağandır’’ diyor ve ekliyor ‘’Hikâyelerimize her yönü ile değinmeye çalıştım bu kitabımda. Gerçek yanlarımız. Doğrular ve yalanlar, zaferler ve yenilgiler, mutluluğa dair bir şeyler, bazen iğne, bazen çuvaldız cümleler. Yine de, bir tatlı huzurun ardı sıra koşan, çabalayan ve yorulan biz insanların, hoşça vakit geçirebilmelerine yol olsun istedim bu satırlar. Biraz dinlence, biraz düşünmece’’ diyor ve ekliyor ‘’ Elinizdeki kitap benim dördüncü kitap çalışmam, kitabımı bunca sözden sonra bir cümle ile anlatmak istersem eğer ‘’Büyüklere bir tatil kitabıdır dostlar’’ diyor ve sözlerini tamamlıyor.

İmza Günü ve davet…

Yazar Cem Ayaz’ın dördüncü eseri olan ‘’Sen Bi Çay Koy Laflayalım’’ kitabı, İnkilâp Yayınevi’nden okuyucu ile buluştu. Kitabı edinmek ve biraz da olsa bu sohbet havasını yaşayabilmek için, İnkilap Kitapevi veya internet kitap satış noktalarından kitabı temin edebilir.

Yazar Cem AYAZ, 11-19 Mart 2023 tarihleri arasında düzenlenen 25. İzmir Kitap Fuarı etkinlikleri kapsamında, 19 Mart 202 3 Pazar günü, 13-15 saatleri arasında, İnkilap Yayınevi Standı, A Salonu 503’te ‘’ Sen Bi Çay Koy Laflayalım’’ kitabını imzalamak için okuyucuları ile buluşacak. Kitap dostu yürekleri sohbete davet ediyor.

Hatırlatalım;

‘’Büyüklere bir tatil kitabı’’, iyi okumalar…

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.