CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hatırlatma

Son dakika gelişmesi… CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sorduğu 10 soruyu hatırlatarak ‘sürtük’ göndermesinde bulundu. Kılıçdaroğlu, “Erdoğan sorularıma yanıt verememenin ezikliği içinde, küfürlerine devam etmişsin” dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hatırlatma
Yayınlama: 04.06.2022 18:31
Düzenleme: 23.11.2022 16:25
A+
A-

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen çarşamba günü partisinin grup toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na 10 soru yöneltmiş; ”Bu sorulara öyle kıvırtarak, laf çevirerek, yuvarlak sözler ederek değil, kesin, kati, net cevap vermesini bekliyorum. Şayet bu delikanlılığı yaparsa kendisini siyaseten ve tıbben mazur görmekten vazgeçip muhatap almaya başlayabiliriz” demişti.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın 10 sorusuna 7 saat sonra yanıt vermiş ve 10 soruyu da Erdoğan’a yöneltmişti.

ERDOĞAN’IN HEDEFİNDE GEZİ VE KILIÇDAROĞLU VARDI

Erdoğan, partisinin 30. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuştu.

Burada yaptığı açıklamalarda Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Erdoğan, ekonomik krizi Gezi Direnişi’ne bağladı. Kılıçdaroğlu’nu yanıt verdiği ‘10 soru‘ üzerinden sert ifadelerle suçladı.

Gezi olaylarıyla başlayan ve devam eden ihanetlerin ülkemize kur-faiz-enflasyon şer üçgeni üzerinden ödettiği ağır bedeller olmasaydı, 1.5 trilyon doları bulan bir milli gelirle çok farklı bir yerde olacaktık” diye konuşan Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na yönelik de “Yüreksizliğini, çapsızlığını, ipinin başkalarının elinde tutulduğunu göstererek cevap vermiş” şeklinde konuştu.

KILIÇDAROĞLU, 10 SORUYU HATIRLATTI, ‘SÜRTÜK’ GÖNDERMESİNDE BULUNDU

CHP lideri Kılıçdaroğlu da, sosyal medya hesabından Erdoğan’a yönelttiği soruları hatırlattı ve Erdoğan’ın bugün kendisine yönelik yaptığı açıklamaya değindi.

Kılıçdaroğlu, “Erdoğan sorularıma yanıt verememenin ezikliği içinde, küfürlerine devam etmişsin” dedi.

Erdoğan’ın Gezi direnişçilerine ‘sürtük‘ demesiyle ilgili de “Düştüğün bu küfür çukuruna ben inemem, hiç kusura bakma” ifadelerine yer verdi.

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.