CHP’nin Bursa Osmangazi adayı başka bir partinin kurucusu ve Genel Başkan Yardımcısı çıktı

CHP’nin Bursa Osmangazi adayı başka bir partinin kurucusu ve Genel Başkan Yardımcısı çıktı
Yayınlama: 17.03.2024 18:50
Düzenleme: 17.03.2024 21:00
A+
A-

CHP’nin yerel seçimlerde bir çok il ve ilçede gösterdiği belediye başkan ve meclis üyesi adayları tartışılmaya devam ederken CHP’nin Bursa Osmangazi belediye meclis adayının başka bir partinin kurucusu ve Genel Başkan Yardımcısı olduğu ortaya çıktı.

Seçime girme yeterliliği olmayan, Yargıtay’a göre Doğru Partinin Genel Başkanı olmadığı ortaya çıkan,buna rağmen üç buçuk yıldır parti genel başkan unvanını kullanarak TCK 158/1-d* maddesine göre suç işleyen ama hakkında her hangi bir yasal işlem yapılmayan eski bakanlardan sosyal medya yazarı Rifat Serdaroğlu‘na yakınlığı ile bilinen Bursa’lı iş adamı , Doğru Partinin kurucusu, genel idare kurulu üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Tolga Kornoşor’un CHP’den Bursa’nın Osmangazi ilçesinden belediye meclis üyeliğine aday olduğu ortaya çıktı.

Doğru Partinin resmi web sitesinde Kornoşorun hali hazırda Doğru Partinin Genel idare kurulu üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı olduğu gözükmekte.

TCK 158/1-d :Nitelikli dolandırıcılık açıklaması -“Kamu kurum ve kuruluşlarının, kamu meslek kuruluşlarının, siyasi parti, vakıf veya dernek tüzel kişiliklerinin araç olarak kullanılması suretiyle,”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi