Çok Çalıştık, Olmadı Çuvalı Doldu! | Nurdan Savaş Yazdı

Çok Çalıştık, Olmadı Çuvalı Doldu! | Nurdan Savaş Yazdı
Yayınlama: 11.07.2023 13:00
Düzenleme: 11.07.2023 16:04
A+
A-

Cumhuriyetin kolonlarına dinamit döşeyenlere karşı muhalifler endişelerini gideremezken ana muhalefet başarısızlıklarını hep aynı çuvala koyuyor.

“Çok çalıştık olmadı çuvalı!”

Geçmiş hatalarından ve hatalı stratejilerinden ders çıkaramayan hatta iktidara hizmet eden sunumlarıyla seçmen tabanını oldukça yoran ve bıktıran ana muhalefet seçmeninden yine kendisine güvenmesini talep ediyor…

Peki ama seçmenine nasıl güveni yeniden tesis edecek?

En kötü koşullar altında neredeyse dibe vurmuş iktidara karşı başarı elde edemeyen ana muhalefet ,şimdi ne vaad ediyor ki yerel seçimlerde bir şans daha istiyor?

Çuvalınız çoktan doldu taşıyor artık sayın Kılıçdaroğlu, seçmen ciddi bir değişimle Atatürk’ün çizgisinde bir oluşum istiyor.

Parti içinde adaleti önce sizden görmek istiyor.

Seçmenin korkularından beslenerek geldiğiniz noktada şeriat isteyen zihniyeti meclise soktunuz, baş örtüsüne yasal güvence diyerek iktidarın değirmenine su taşıdınız..!

Şimdi iktidarın başörtüsüne Anayasal güvence sağlama gerekçesine dayandırdığı ancak kamuda çarşaf, burka, peçe gibi giysilerin de kullanılmasına yol açacak hükümleri içeren “Anayasa Değişikliği Teklifi’nin” Ekim ayında Meclis’e geleceği gündemde…

Meclise girmesine merdiven dayadığınız masa ortakları da zaten aynı zihniyetteyken

“Başörtüsünü anayasal güvence altına alalım” söyleminizle bu teklifin yasalaşmasının önüne nasıl geçeceksiniz, nasıl olacak?

Kılıçdaroğlu CHPsi şimdi ne yapacak ?

Sayın Kılıçdaroğlu bütün bu olanların sorumluluğunu nasıl alacaksınız?

Yerel seçimlerde elinizdeki belediyeleri nasıl , hangi strateji ile elinizde tutacaksınız?

Sığınmacı ve kaçaklar gelmiş ülkede örgütleniyor, çete kuruyor  sen hala koltuğumdan vazgeçmem kavgası yapıyorsun.

“25 milyon insanla bir araya gelebildiysek, büyük bir değişimi zaten başlatmışız demektir. Bugünkü görevim, 25 milyondan bir kişiyi bile feda etmeden, ülkemin namuslu, vicdanlı hakkın yanında olan kitlelerinin sayısını artıracak süreci yönetmektir.”

Kendinizce görev edindiğiniz “namuslu vicdanlı hakkın yanında olan kitlelerinin sayısını arttırmak” derken hangi kitleden seçmen alacaksınız?

Alabileceğinize inanıyorsanız bu görevi genel seçimlerde neden üstlenmediniz?

Ya da size oy vermeyenler mi yine suçlu olacak?

O halde , yıllardır seçim kaybetmeyen iktidarın tabanının değişmesini isterken, hiç seçim kazanamayan size oy vermelerini bekleyen siz ,değişmedikçe bolca çuval tedarik etmeniz yerinde olacaktır.

İyisi mi siz bu seçmeni değiştirin!

30 yılı aşkın süredir sanayide çeşitli sektörlerde yöneticilik yapan ve halen otomotiv sektöründe çalışmaya devam eden köşe yazarı ve araştırmacı gazeteci. 2012 Anadolu üniversitesi İşletme mezunu ve halen Tarih bölümü aktif 3.sınıf öğrencisi.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.