Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce yalan habere isyan etti

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce yalan habere isyan etti
Yayınlama: 07.04.2023 20:19
A+
A-

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde adaylığının resmileşmesinin ardından son haftalarda İnce’nin adaylığı sosyal medyada gündemi meşgul ediyor. Muharrem İnce hakkında sosyal medyada eşi Ülkü İnce’ye 10 milyon TL değerinde Range Rover markalı bir araç aldığı iddiası yayıldı.

Bir Twitter hesabı tarafından yapılan paylaşımda Muharrem İnce’nin eşi Ülkü İnce’ye Range Rover markalı 10 milyon TL değerinde araba aldığı iddia edilmişti. Söz konusu görselin 11 Haziran 2018 tarihinde Ülkü İnce’nin Başak Demirtaş’ı ziyarete giderken çekilen videodan ekran görüntüsü alınarak paylaşıldığı ortaya çıktı.

Muharrem İnce’nin eşi Ülkü İnce’ye Range Rover markalı araç aldığı iddiası ile paylaşılması üzerine İBB ve Bakırköy CHP meclis üyesi Nadir Ataman konuya ilişkin açıklamada bulundu. Nadir Ataman 3 Nisan 2023 tarihinde “Bugün farklı siyasi partilerde olsak da ben gerçeği söylemek zorundayım. Sayın Muharrem İnce’nin eşi Ülkü İnce’nin Range Rover marka bir arabası yoktur. Videoda görülen range marka araç benim akrabama aittir. Videoda gözüken kişi de benim.” ifadelerini içeren bir tweet paylaşarak konuyu yalanladı.

‘MUHARREM İNCE İSYAN ETTİ’

Asılsız paylaşımlara Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’den tepki geldi.İnce sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Eşime ait olduğu iddia edilen lüks jipin, eşime ait olduğunu kanıtlayana o jipi hediye edeceğim.” ifadelerini kullandı.

İnce açıklamasında şunları söyledi:

“Kaçak Fetöcülerin iftiralarına inanan ve kendini Atatürkçü, Cumhuriyetçi olarak tanımlayanlara sesleniyorum. Eşime ait olduğu iddia edilen lüks jipin, eşime ait olduğunu kanıtlayana o jipi hediye edeceğim. Fetöcülerden medet ummayın. AKP trollerinden beter oldunuz.”

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi