DEM Parti’den ‘Başak Demirtaş’ açıklaması!

DEM Parti Sözücüsü Ayşegül Doğan, Başak Demirtaş’ın ‘adaylık’ açıklamasına yönelik soruyu yanıtladı. Doğan, “Sevgili Başak Demirtaş’ın aday olma ihtimaline ilişkin yaptığı bir açıklama. Böyle şaşırtıcı bir açıklamaymış gibi tartışılıyor. Bizde bunu doğrusu hayretle izliyoruz. Evet, bir gün siyaset yapmak ve aday olmak isterse; olacağı yer ve adres tabi DEM Parti’dir” dedi.

DEM Parti’den ‘Başak Demirtaş’ açıklaması!
Yayınlama: 26.01.2024 15:53
Düzenleme: 26.01.2024 15:57
A+
A-

DEM Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sürerken, parti sözcüsü Ayşegül Doğan açıklamalarda bulundu.

Doğan, halk oylamasının tamamlandığını ve 29 Ocak tarihinde Diyarbakır’da adayların tanıtılacağını açıkladı.

“PARTİLERİN KOMİSYONLARI KARŞILIKLI ŞEKİLDE ÇALIŞIYOR”

Ayşegül Doğan, İstanbul ile ilgili soruya şu şekilde yanıt verdi:

“İstanbul çok önemli bir şehir. MYK’deki tartışmalarımızı açıkladım. CHP ile de her iki siyasi partinin ayrı ayrı komisyonları karşılıklı bir şekilde çalışıp, ince eleyip sık dokuyup bir çalışmayı sürdürüyorlar. Henüz çalışma sonuçlanmadığı için bir şey diyemiyorum. Var olan bir bilgiyi paylaşmıyor değiliz.”

“BAŞAK DEMİRTAŞ BİR GÜN ADAY OLMAK İSTERSE…”

Doğan, Başak Demirtaş‘ın İstanbul‘da olası adaylığına ilişkin soruyu şöyle yanıtladı:

“Başak Demirtaş bizim yoldaşımız. 14-28 Mayıs seçimlerinde sahalarda seçimler için çalıştı. Başak Demirtaş bir yerden siyasete dahil olmak isterse elbette bu DEM Parti’dir. Aksi şaşırtıcı olurdu bence. Başak Demirtaş’ın kendisi de net bir şekilde ifade ediyor zaten, ‘partimizden bana böyle bir öneri gelmedi diyor ama partimizden bana bir öneri gelirse ben hazırım’ diyor. Başak Demirtaş’ın orada şöyle bir vurgusu var; ‘Barış ve demokrasinin önünü açacağımıza inanırsak ve bunun için bir sorumluluk düşerse hazırım’ diyor. Sevgili Başak Demirtaş’ın aday olma ihtimaline ilişkin bir açıklama, şaşırtıcı bir açıklamaymış gibi tartışılıyor. Bizde bunu doğrusu hayretle izliyoruz. Evet, bir gün siyaset yapmak ve aday olmak isterse; olacağı adres tabiki DEM Parti’dir.”

Kaynak: cumhuriyet.com.tr

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi