Demokratik Parti Genel Merkezindeki koruma polisleri geri çekildi

Demokrat Parti genel merkezinde görev yapan polisler geri çekildi. Balgat semtinde bulunan bina ile yöneticiler korumasız kaldı.

Demokratik Parti Genel Merkezindeki koruma polisleri geri çekildi
Yayınlama: 23.01.2023 15:03
A+
A-

Başkent’te Demokrat Parti’nin genel merkez binasında görev yapan Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polisler geri çekildi.

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın bir koruma polisi bulunuyor. Ancak yıllardır genel merkez binası önündeki nöbetçi kulübesinde görev yapan Hassas Bölgeler Şube Müdürlüğü’ne bağlı resmi koruma polisi hiçbir gerekçe gösterilmeden geri çekildi.

“SORUMLUSU AKP’DİR”

Yapılan girişimler sonuç vermezken genel merkez yakınında bulunan Dışişleri Bakanlığı binasının önünde görevli polisin aynı zamanda DP binasını koruyacağı bildirildi. Ancak iki bina arasındaki uzaklık nedeniyle tek bir polisin iki binayı da koruması neredeyse imkansız bulunuyor.

DP Ankara İl Başkanı Erkin Delikanlı SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada, “Personel eksik diye partideki koruma polislerini çektiler. Bu gerekçe değil bahanedir, bu hedef göstermedir, bu güvenlik zafiyetidir. Bir kişinin burnu kanarsa sorumlusu AKP’dir” dedi.

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.