Devlet Bahçeli için çarpıcı iddia!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, MHP lideri Devlet Bahçeli’ye Cumhurbaşkanı Yardımcılığı teklifinde bulunduğu, ancak Bahçeli’nin bu teklifi reddettiği ileri sürüldü. Öte yandan kabinede yer almayacağı belirtilen Süleyman Soylu için Meclis İdare Amirliği görevi düşünüldüğü de kulis bilgiler arasında yer alıyor.

Devlet Bahçeli için çarpıcı iddia!
Yayınlama: 03.06.2023 13:31
A+
A-

Kabinenin açıklanmasına saatler kala MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

Halk.com.tr’den Seyhan Avşar‘ın kulis haberine göre; AKP‘li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcılığı için MHP lideri Devlet Bahçeli’ye teklif götürdü. Ancak Bahçeli bu teklifi kabul etmedi.

Bahçeli’nin Erdoğan’a “Kabineyi istediğiniz gibi kurabilirsiniz” dediği, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun görevine devam etmesi konusunda ise herhangi bir ısrarının olmadığı ileri sürüldü.

Bahçeli’nin kabul etmediği Cumhurbaşkanı Yardımcılığı görevine Fuat Oktay’ın devam edeceği, Cumhurbaşkanlığı Sözcülüğü için ise Çağatay Kılıç’ın adının geçtiği iddia ediliyor.

SOYLU’YA İDARİ AMİRLİK GÖREVİ!

Akıbeti en çok merak edilen isimlerden olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ise, kabinede yer almasının beklenmediği belirtiliyor. Soylu için Meclis İdare Amirliği görevi düşünüldüğü iddia ediliyor.

İçişleri Bakanlığı görevine de, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın bu göreve getirilmesi bekleniyor. Yerlikaya ile Soylu’nun ilişkilerinin ise pek iyi olmadığı öne sürülüyor.

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi