(E) Amiral Türker Ertürk’ten Fransa’da yaşanan olaylarla ilgili dikkat çeken paylaşım

(E) Amiral Türker Ertürk’ten Fransa’da yaşanan olaylarla ilgili dikkat çeken paylaşım
Yayınlama: 03.07.2023 20:43
A+
A-

Fransa’da Cezayir asıllı bir genç polis tarafından öldürülmesinin ardından başlayan protestolar ülkeyi savaş alanına çevirdi. Göstericiler polisle çatışarak dükkanları yağmaladı ve sokakları ateşe verdi. Protestolar sonucunda binlerce bina, polis merkezi ve araç zarar gördü.

(E) Amiral ve yazar Türker Ertürk Fransa’da yaşanan olaylarla ilgili sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Ertürk paylaşımında yaptığı açıklamada “Fransa’daki isyan özeleştiri yapmayı gerektirir.” ifadelerini kullandı.

İşte o açıklama:

Libya’da Kaddafi’nin yargılanma hakkı bile tanınmadan, linç edilerek katledilmesi insanlık tarihinin yüzyıllar geçse bile belleğinden asla silemeyeceği bir cinayet olarak kalacaktır.

Bu cinayet; ekranlarda gördüğünüz gibi ağzından salyalar akan, kana susamış ve insanlıktan nasibini alamamış yaratıklar tarafından değil, başını Fransa’nın çektiği Batı tarafından işlenmişti.

Üzülerek söylemek gerekirse; ülkemiz bu cinayete yardım ve yataklık yapmıştı.

Libya’ya karşı icra edilen bu insanlık dışı, barbarca harekât; Libya’nın sahip olduğu doğal zenginlikler ve bu zenginlikleri Batı ile değil, halkıyla paylaşmak isteyen dik kafalı ve otoriter liderin ortadan kaldırılması için düzenlenen bir operasyondu. Aynı zamanda bu operasyon Büyük Ortadoğu Projesi’nin (BOP) Libya bacağını halletme işiydi.

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.