(E) Amiral Türker Ertürk’ten, Seçmene Hitler Almanya’sı Göndermeli Çağrı

(E) Amiral Türker Ertürk’ten, Seçmene Hitler Almanya’sı Göndermeli Çağrı
Yayınlama: 26.05.2023 13:18
A+
A-

28 Mayıs 2023 pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci turuna sayılı günler kala (E) Amiral ve yazar Türker Ertürk’ten seçmene Hitler Almanya’sı göndermeli dikkat çeken bir çağrı geldi.

Türker Ertürk,sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Hitler’in  Ülkesini, Avrupa’yı, hatta dünyayı felakete sürüklediğini belirterek ‘Bugün Türkiye’de; fiili olarak iktidarı elinde tutan irade, ülkemizi felakete doğru sürüklemektedir.’ ifadelerini kullandı.

Ertürk açıklamasında şunları söyledi:

“Hitler; Almanya’da demokrasi tramvayını kullanarak, 1934’de iktidara geldi. Biraz güçlenince gerçek yüzünü gösterdi; basını ve muhalefeti her türlü yola başvurarak susturdu ve otoriter bir yönetim kurdu. Ülkesini, Avrupa’yı, hatta dünyayı felakete sürükledi.

Hitler; 30 Nisan 1945’de intihar etti ve iktidarı son buldu. Son buldu bulmasına ama; 50 milyondan fazla insan yaşamını kaybetti ve ülkesi enkaz haline geldi.
Eğer Hitler’in iktidara gelişi engellenebilseydi veya geldikten sonra iktidardan düşürülebilseydi; Almanya, Avrupa ve dünya, acı ve yıkım dolu faturayı ödemeyecekti.

Bugün Türkiye’de; fiili olarak iktidarı elinde tutan irade, ülkemizi felakete doğru sürüklemektedir. Halen yaşadığımız sürecin, ülkemizi esenliğe çıkarabilme şansı bir milyonda bir bile yoktur. Takdir ve seçenek sizin! Cehennemin kapılarını kapatabilirsiniz!”

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.