Ekrem İmamoğlu’ndan Meral Akşener sert yanıt :’Haddini aşan cümleler…’

Pendik Kurtköy Sosyal Merkez İnşaatı Temel Atma Töreni’nde konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in sözlerine üstü kapalı yanıt verdi. İmamoğlu, “Ben inanıyorum ki, 16 milyon İstanbullu, bize kurulan çeşit çeşit tuzağı, her türlü kumpası ve ne yazık ki bunlara aldanan bir kısım insanın o kötü sözlerini görecek ve ona göre karar verecek” dedi.

Ekrem İmamoğlu’ndan Meral Akşener sert yanıt :’Haddini aşan cümleler…’
Yayınlama: 19.12.2023 20:48
A+
A-

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Pendik Kurtköy Sosyal Merkez İnşaatı Temel Atma Töreni’nde konuştu.

“Kumpaslardan, iftiralardan, masa başı oyunlardan da medet umuyorlar” diyen İmamoğlu, “Yıllarca bu oyunu denediler. İşte dün bir belediyemize operasyon yapmakla, seçime doğru bir algı yaratma çabası içerisindeler. Açık söyleyeyim; bu milletin kanaati yüceldikçe, vız gelir tırıs gider. Çok net. Hiç kusura bakmasınlar. Yıllarca her oyunu denediler. Bir günümüz bile krizsiz geçmedi. Çok uğraştılar. Zannediyorlar ki, biz bunları yıldırırız. Biz pes etmeyeceğiz, siz pes edeceksiniz. Biz bunlara biz bunlara fırsat vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

‘HADDİNİ AŞAN CÜMLELER…’

Yeni bir oyunla karşı karşıya olduklarını söyleyen İmamoğlu, “Omuz omuza mücadele ettiğimiz, aynı masayı paylaştığımız, birlikte iş ürettiğimiz, beraber düşündüğümüz, beraber konuştuğumuz, aynı kâseden çorba içtiğimiz dostlarımızı bize karşı kışkırtıyorlar. Bunu üzülerek takip ediyorum. Sayıları az da olsa, bir kısım dostlar oyuna geliyorlar. Bazen haddini aşan cümleler de kurabiliyorlar. Başından beri biz ne dedik: Eski dost düşman olmaz. Bugün de aynı yerdeyiz. Peki şimdi ne yapacağız ne yapmalıyız? Elbette burası önemli. Bir kere şunu söyleyeyim: Kulaklarımızı kötü sözlere tıkayacağız” dedi.

AKŞENER’İN SÖZLERİ GÜNDEM OLMUŞTU

İstifaların peş peşe geldiği İYİ Parti’de Genel Başkan Meral Akşener, bugün Uşak’ta sert açıklamalar yapmıştı.

“Partimize operasyon olduğu ortaya çıktı. Savaş ilanı olarak kabul ediyorum” diyen Akşener, konuşmasında İBB Başkanı İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş’a da yüklenmişti.

Akşener şu sözleri kullanmıştı:

“Dün bir aydınlanma yaşadım, Sayın Erdoğan bilir. İmamoğlu da öğrenecek. Ben, Sayın Erdoğan hapse giderken oradaydım. Çoluğu çocuğu ile ilgilenen bendim. Evinin önünde polis noktası kaldırıldığında oradaydım. Ama en ağır hakaretleri işiten ben oldum.

Aynı şekilde Saraçhane’ye 2’nci kere gittim. Bugün sövenler, o gün rahmetli anama kadar götürdüler işi. Ama kazanana kadar ağzımı açmadım. O masaya götürdüm, masadan kovuldum. Ama ikisi de (Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş) korkup, milletin isteğini kabul etmediler.”

Kaynak: cumhuriyet.com.tr

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi