Emekli Maaş Promosyonunda Bankalar Arası Savaş Kızışıyor

Emekli maaşlarına gelen zammın ardından bankalar arasındaki emekli maaş promosyonu yarışı ilginç boyuta ulaştı. Akbank , promosyonu 7 bin 500 liraya yükseltti.

Emekli Maaş Promosyonunda Bankalar Arası Savaş Kızışıyor
Yayınlama: 29.07.2022 00:47
A+
A-

Haziran ayında açıklanan enflasyon verilerinden sonra asgari ücret, emekli maaşları ve ardından da memur maaşlarında zamma gidildi. Hükümet enflasyon rakamları kapsamında emekli maaşlarına toplamda yüzde 43.15’lik bir zam yaptı. Bu gelişmenin ardından promosyon tutarları da bazı bankalarda 6.500 lira seviyesine kadar yükseldi.

Paramedya’da yer alan habere göre; İş Bankası ve Garanti Bankası emekli maaşı için 5 bin lira verirken, Akbank bu çıtayı daha da yukarı çekerek, maaşını kendisine taşıyanlara 7 bin 500 lira promosyon vereceğini bildirdi.

Akbank’ın emeklilere maaşlarını taşımaları için 7 bin lira nakit vereceği 250 lira otomatik fatura için vereceği belirtildi. Ayrıca kredi kart başvurusu için de 250 lira verecek.

Böylece Türkiye’de ilk kez bir banka emekli maaşı için 7 bin 500 lira promosyon vermiş olacak.

Emekliye maaş promosyonunu ilk kez Denizbank SGK ile anlaşma yaparak 300 TL vermişti. Bir süre sonra bu yarışa diğer bankalarda katılmıştı.

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi