Emekliye Zam mı geliyor?: Erdoğan ve Bahçeli Saray’da görüşecek!

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, MHP lideri Bahçeli ile saat 14.00’da Saray’da görüşeceği aktarıldı. Görüşmede emekli maaş zammının gündeme gelmesi bekleniyor.

Emekliye Zam mı geliyor?: Erdoğan ve Bahçeli Saray’da görüşecek!
Yayınlama: 13.07.2023 14:28
A+
A-

AKP‘li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşecek.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı‘ndan yapılan açıklamaya göre; Erdoğan ile Bahçeli’nin görüşmesi saat 14.00‘da Saray‘da gerçekleşecek.

EMEKLİYE YENİ ZAM MI GELİYOR?

Öte yandan önceki gün partisinin grup toplantısında emekli aylıklarına seyyanen zam talebinde bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Sayıları 15,9 milyona ulaşmış emeklilerimize yapılan yüzde 25’lik maaş artışı makul ve yeterli bulunmamıştır” çıkışında bulunmuştu.

Bahçeli, “Açık ve samimi teklifimiz şudur: 8 bin 77 TL’lik seyyanen artışın, kök ücrete ve aynısı ile emekli maaşlarına yansıtılması beklentimiz ve talebimizdir” demişti.

Bugün 14’te devam edilecek olan Meclis Genel Kurulu’na emekli maaşlarıyla ilgili yeni bir düzenleme gelebileceğine yönelik beklentiler devam ediyor.

Bugün görüşülecek emekli aylıklarıyla ilgili maddede herhangi bir değişiklik yapılmazsa, kök aylığı 7 bin 500 TL’nin altında kalan SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin yine aynı maaşı almaya devam edecek.

CUMHURİYET

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi