Enflasyon kırsala uğramamış! | Nurdan Savaş Yazdı

Enflasyon kırsala uğramamış! | Nurdan Savaş Yazdı
Yayınlama: 24.07.2023 17:36
A+
A-

Genel seçimler öncesi  ekonomide yaşanan kaos ve vatandaşın bıkkınlığına güvenip  twitterden çıkamayan Kılıçdaroğlu, YENİLMEDİĞİ bununla birlikte KAZANAMADIĞI seçimler sonrası HaberTürk TV’deki açıklamalarında enflasyonun kırsala uğrayıp kendini hissettirmediği için başarılı değil ama yaptıkları derin analizler sonucunda kısmen hatalı olabileceklerini,kayıplarının olmasıyla birlikte bunu yenilgi olarak görmediklerini belirtti…

Enflasyon kırsala uğramamış!

Evet evet böyle bir ifade kullandı.

Genel seçimler sonrası parti içi kavgaların henüz durulmadığı,parti içi demokrasinin görülemediği ve “değişim”isteğine koltuğunu kaybetme korkusuyla kendi örgütlerine güvenemediği için parti içindeki seslere hodri meydan diyemeyen ve her seçimde boyunun ölçüsünü verip, Atatürkçü ve milliyetçi kesimin beklentilerini karşılayamayan ve seçmenini her defasında “çok çalıştık,hazırız” nağraları ile Erdoğan’ı ve siyasal islamın yenilemeyeceği kazanmanın mümkün olmadığı algısını seçmen bilinç altına derinleştirerek kazıyan CHP parti başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,”Gelsin şimdi seçim yapsınlar. Koysunlar sandığı boylarının ölçüsünü alsınlar.

Niye yapmıyorlar?”dedi.

Örgütlerine hodri meydan diyemeyenler ülkeyi yönetmeye talip olmak için hiç yerinden bile kalkmasınlar…

Genel seçim öncesi tüm olumsuz koşullar nedeni ile zaten en dibe batmış olduğu ve kazanılması mutlak bir seçimde Erdoğan’ı,tüm yanlış stratejileri yanı sıra yenilmeden kazanamazken Erdoğan’ın seçmeni karşısında bir kez daha yücelterek konsolide etmeyi başarması elbette bir YENİLGİ değil müthiş bir başarıdır… 

Parti içindeki çalkalanmalar durulmazken,Kılıçdaroğlu parti liderliğini bırakmayışını”parti içinde geçmişi temiz biri”olmadığına bağlayan,

“Partinin ilkelerine bağlı, geçmişi temiz birisi olsa hemen bırakırım” diyerek bir çok soru işaretini de masaya koydu be yine BURADAYIM mesajı verdi.

Bu söyleminin ardına bakınca parti başkanlığına aday olmak isteyenlere de gözdağı veren adalet için km’lerce yürüyen demokrat dede, demokrasi ile değil tehditler ile parti başkanlığında kök salmak istiyor.

“Ben gidersem parti dağılır” gibi saçma söylemlerin yanı sıra yerel seçimler için yine Akp’nin değirmenine su taşıyorken yenilgisi için bahanesinin de yollarını şimdiden yapıyor.

Peki CHP Atatürk’ün kurduğu çizgide mi? Atatürk’ün CHP’si bu mudur?

Bu arada söylemeden geçemeyeceğim, elbette unutulması ve atlanması mümkün olmayan, Türk ırkının bağımsızlık mücadelesinin Başbuğ Atatürk ve arkadaşları tarafından başlatıldığı Erzurum Kongresinin yıldönümünde kutlamasını, Hatay’ın vatan topraklarına katılmasının da unutması elbette mümkün değil olmamalıydı…

Kutlanmadı…

Kutlayamadılar mı demeliydim acaba?

Atatürk’ün 4. Kurultay konuşmasının kapanış cümlesindeki ”Ulusa hizmet yolunda bütün varlığımızla çalışmak, parti üyelerinin bozulmaz andıdır.

Ulusa Hizmet andı ?

Sözün özü nerede bu and içenler ?

30 yılı aşkın süredir sanayide çeşitli sektörlerde yöneticilik yapan ve halen otomotiv sektöründe çalışmaya devam eden köşe yazarı ve araştırmacı gazeteci. 2012 Anadolu üniversitesi İşletme mezunu ve halen Tarih bölümü aktif 3.sınıf öğrencisi.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.