Erdoğan’dan en düşük memur maaşı açıklaması

Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, ”En düşük memur maaşı 22 bin lirayı bulacak. Memur maaşlarındaki bu artışlar emeklilere de yansıyacak” dedi.

Erdoğan’dan en düşük memur maaşı açıklaması
Yayınlama: 11.05.2023 15:48
A+
A-

HAK-İŞ Genel Kurulu’nda konuşan Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan memur maaşlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Temmuz ayında bir adım daha atıyoruz. En düşük memur maaşını en düşük kamu işçisi maaşından aşağı kalmayacak şekilde düzenleyeceğiz” diyen Erdoğan en düşük memur maaşının 22 bin lira olacağını söyledi.

Erdoğan, birinci dereceye giren ve şartları tutan tüm memurların 3600 ek gösterge hakkından da yararlanabilmesinin sağlanacağını açıkladı.

EMEKLİLERE DE YANSIYACAK

7 bin 500 liranın üzerinde emekli maaşı alan emeklileri de sevindireceklerini söyleyen Erdoğan, ”En düşük kamu işçisi ücretini yaklaşık 12 bin liradan yaklaşık 21 bin liranın üzerine çıkardık. En düşük memur maaşı 22 bin lirayı bulacak. Memur maaşlarındaki bu artışlar emeklilere de yansıyacak” dedi.

Memur maaşlarındaki artışın otomatik olarak emeklilere de yansıyacağını söyleyen Erdoğan “Bakanımıza yasal tarih olan temmuza kadar bu çalışmanın tamamlanması talimatı verdim” dedi.

KAYNAK:SÖZCÜ

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi