Erdoğan’ın ağır yenilgisi

Erdoğan’ın ağır yenilgisi
Yayınlama: 11.05.2023 15:14
Düzenleme: 11.05.2023 15:51
A+
A-

(E) Amiral ve yazar Türker Ertürk seçime kısa süre kala sosyal medya hesaplarından dikkat çeken açıklamalar ve tespitler yapmaya devam ediyor.

Ertürk “Erdoğan’ın ağır yenilgisi” başlığıyla yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“En sonunda Katar da vetosunu kaldırdı ve Suriye 12 yıl aradan sonra kurucusu olduğu Arap Birliği’ndeki koltuğunu geri aldı. Bu Erdoğan için büyük bir yenilgi. Esasında bu yenilginin geldiği görülmüş ve Esad’lı Suriye’ye karşı aynen BAE, Suudi Arabistan ve Mısır ‘la yapılan gibi büyük bir ‘’U’’ dönüşü hem de seçimden önce planlamıştı.

Ama Esad 14 Mayıs’tan önce Türkiye ile beyaz sayfa açmak ve Erdoğan’a seçim avantajı kazandırmak istemiyordu. Bu nedenle Erdoğan ile el sıkışma isteklerini Putin’in diretmesine rağmen reddetti.

Sonuç olarak komşularımızla ve bölgemizdeki ülkelerle barış içinde karşılıklı güvene, saygıya ve işbirliğine yönelik ilişki kurabilmemizin önündeki en büyük engel iktidardır. 12 yıldır Suriye ile sürdürülen savaş sırasında Türkiye olarak kaybettiğimiz canların ve ekonomik kaynakların sorumlusu da siyasi iktidardır. Seçimde bu farkındalık içinde oy kullanmalıyız.”

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.