Erkan Baş, ‘hayalim’ diyerek anlattı: ‘TRT Yargı diye bir kanal oluşturalım…’

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, katıldığı programda, “Hayalimi söylüyorum; TRT Yargı diye bir kanal oluşturalım. Bütün bu yargılama süreçlerini şeffaf biçimde versin, (suçlanan) çıksın savunmasını yapsın” dedi.

Erkan Baş, ‘hayalim’ diyerek anlattı: ‘TRT Yargı diye bir kanal oluşturalım…’
Yayınlama: 21.04.2023 22:55
A+
A-

Emek ve Özgürlük İttifakı’nda yer alan TİP’in Genel Başkanı Erkan Baş, Medyascope’ta yayımlanan Oyunuzu İsteyenler Anlatıyor programına katıldı.

“Hayalini” açıklayan Baş, şöyle konuştu:

“Buradan geri adım atamayız. Bunu da açık söylüyorum; AKP işlediği suçların farkında. Bizim bu cümlemizi şöyle kullanıyorlar; sanki Türkiye İşçi Partisi, AKP’ye çeşitli zamanlarda oy vermiş herkesi suçlu görüyormuş gibi. Asla böyle bir şey yok. Ben tam tersini düşünüyorum. AKP’nin tepesine çöreklenmiş küçük bir suçlular grubu var. Bunlar o diğer insanları suçlarına ortak ederek o ilişkiler ağı içinde tutarak iktidarlığını sürdürebileceklerini düşünüyorlar ve insanları korkutarak baskıyla, eğer biz gidersek siz de yargılanacaksınız, siz de hesap verceksiniz. Hiç suç işlememiş yurttaşlarımızın hiçbir kaygıya kapılmasına gerek yok. Suçlularsa korksunlar.

Ve şunu da söyledik; hayalimi söylüyorum. Diyorum ki TRT’de TRT Yargı diye bir kanal oluşturalım. Bütün bu yargılama süreçlerini açık şeffaf biçimde versin, çıksın savunmasını yapsın. Ben defalarca yargılandım, çeşitli szölerim ve eylemlerim nedeniyle. Hiçbir zaman da mahkemeye çıkıp ben o sözü söylemedim, ben o eylemi yapmadım demedim. Bütün dava dosyaları ortada ve aklandım. Beraat ettim hepsinden bugüne kadar. Bu arakadaşlara da bu şansı vereceğiz. Vatandaş bunların suçlu olduğunu düşünüyor. uluslararası hukuk standartlarında, şeffaf bağımsız mahkemelerde yargılanacaklar. Halkımızda TRT’de yargıda bunları izleyecek. Halkımızda karar verecek, mahkemelerde karar verecek.” 

KAYNAK:CUMHURİYET

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi