Faruk Koca’nın ifadesi ortaya çıktı!

Hakem Halil Umut Meler’e yumruk attığı için tutuklanan Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın ifadesi ortaya çıktı.

Faruk Koca’nın ifadesi ortaya çıktı!
Yayınlama: 12.12.2023 12:17
A+
A-

Süper Lig’de dün akşam yapılan MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçının ardından hakem Halil Umut Meler’e saldıran MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca ifadesinde, “Hakemin verdiği yanlış kararlar ve tahrik edici davranışlarından dolayı bu olay gelişmiştir. Amacım hakeme sözlü tepki gösterip yüzüne tükürmekti, bu esnada hakemin yüzüne bir tokat attım. Benim atmış olduğum tokat kırığa sebebiyet vermez.” beyanında bulundu.

Kulüp Başkanı Koca’nın da arasında olduğu 3 şüpheli savcılık sorgusunun ardından, nöbetçi sulh ceza hakimliğince “6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanuna aykırılık” ve “kamu görevlisini yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle yaralama” suçlarından tutuklandı.

Hakimlikteki ifadesinde, üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyen Faruk Koca, şu savunmayı yaptı:
“Hakemin verdiği yanlış kararlar ve tahrik edici davranışlarından dolayı bu olay gelişmiştir. Benim amacım hakeme sözlü tepki gösterip, yüzüne tükürmekti, bu esnada hakemin yüzüne bir tokat attım. Benim atmış olduğum tokat kırığa sebebiyet vermez. Benim atmış olduğum tokattan sonra hakem yaklaşık 5-10 saniye ayakta durdu. Daha sonra kendisini yere attı. Kalp rahatsızlığım bulunması sebebiyle de beni olay yerinden hemen uzaklaştırdılar. Ben bunun dışında gerçekleşen hiçbir olaydan haberdar değilim.”

MAÇIN HAKEMLERİ DE İFADE VERDİ
Habertürk’ün aktardığına göre, Ankara Batı Savcılığı, maçın hakemlerinin de ifadesini aldı.

Hakemler, Faruk Koca’nın kendilerine yönelik bazı ifadeler kullandıklarını ve ‘Sizi bitireceğim’ dediğini iletti.

Faruk Koca, ‘Sizi bitireceğim’ gibi bir ifadesinin olmadığını savundu.

Kaynak: cumhuriyet.com.tr

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi