Gazeteci Ahmet Sevinç Zafer Partisi’nden Bursa milletvekilliği için adaylık başvurusu yaptı

Gazeteci Ahmet Sevinç Zafer Partisi’nden Bursa milletvekilliği için adaylık başvurusu yaptı
Yayınlama: 20.03.2023 23:18
Düzenleme: 21.03.2023 00:03
A+
A-

Bursa’nın tanınmış gazeteci ve siyasetçilerinden Ahmet SevinçZafer Partisi’nden Bursa milletvekili olabilmek için aday adaylığı başvurusunu parti genel merkezinde yaptı.

1975 yılında Adalet Partisi’nde siyasete başlayan Ahmet Sevinç, Demokrat Parti il başkan yardımcılığı ve DYP Bursa teşkilatlarında uzun yıllar yöneticilik yaptı.

Doğru Yol Partisi Genel Başkanları Süleyman Demirel, Tansu Çiller ve Demokrat Parti Genel Başkanları Hüsamettin Cindoruk ile Namık Kemal Zeybek döneminde DYP ve DP’nin Marmara Bölgesi’ndeki tüm seçim süreçlerinde basın müşavirliğinde göreve alan Ahmet Sevinç,  2011 yılında yapılan genel seçimlerde, Bağımsız Türkiye Partisi ile DP’nin birlikte yaptığı ittifakta koordinasyon ve organizasyon görevini üstlendi.Sevinç ayrıca, BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın Bursa Milletvekili adayı olduğu dönemde iki partinin seçimlerde basınla ilişkiler ve propaganda sorumluluğunu yürüttü.

‘AHMET SEVİNÇ SÜREKLİ BASIN KARTI SAHİBİDİR’

40 yılı aşkın bir süredir sarı basın kartına sahip ve sürekli sarı basın kartı sahibi olan Ahmet Sevinç gazeteciliğe 1975 yılında ailesine ait Hürses Gazetesi’nde muhabirlikle başladı, daha sonra Milletindir Hakimiyet gazetesinde idare müdürlüğü yaptı. Ulusal yayınlanmakta olan Dünya Gazetesinin Bursa temsilciliği, Bursaspor Dergisi yazı işleri müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Uludağ Gazetesi’nde spor, siyaset ve ekonomi konularında köşe yazıları yazdı. Bursa’nın Sesi ve Yenimesaj Gazetesi’nde köşe yazıları yazdı. Bursa Haber Gazetesi yazı işleri müdürlüğü yaptı. KÖY TV yorumcusudur.

Bursa Gazeteciler Kooperatifi Başkanlığı,Basın Konseyi ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti üyesidir. Evli, 1 erkek ve 1 kız olmak üzere 2 çocuk babasıdır. Bursa Ticaret Lisesi’nde ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde okudu.

 

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.