Gazze’de son durum -Türker Ertürk

Gazze’de son durum -Türker Ertürk
Yayınlama: 08.04.2024 19:53
A+
A-

(E) Amiral ve Yazar Türker Ertürk , X hesabından “Gazze’de son durum” başlığıyla bir paylaşımda bulundu.Ertürk paylaşımında “Filistinlilerin tahliyesinin de para karşılığında Türkiye‘ye yapılması planlanıyor. Bunu 9 Mayıs’ta Beyaz Saray‘da teklif edebilirler. Türkiye bu oyuna gelmemeli!” ifadelerini kullandı.

Türker Ertürk açıklamasında şunları söyledi:

Gazze‘deki insanlık dışı dramın ve etnik arındırma operasyonlarının ilk altı ayı doldu ve yedinci aydan gün almaya başladık. Operasyonlara Ramazan da bile ara verilmedi. Bu hunharlık ve vahşet tüm insanlığın gözü önünde naklen sürüyor.

Bugüne kadar İsrail güçleri 33.000’den fazla Filistinliyi öldürdü, 75.000’den fazlasını yaraladı, 2 milyondan fazla nüfusu yerinden etti ve yerleşim yerlerinin yüzde 85’inin tahrip etti. Şu anda ise Gazze’deki Filistinlileri açlığa mahkum ediyor, Refah‘a yönelik operasyon hazırlığı yapıyor ve hedefi ise Gazze‘nin tamamen tahliyesi.

Bu hedefine ulaşabilecek mi göreceğiz ama işin üzücü tarafı; Türkiye‘deki iktidar Filistinlileri katleden İsrail‘e karşı hala ambargo uygulamıyor ve tam gaz ticarete devam ediyor.

Filistinlilerin tahliyesinin de para karşılığında Türkiye‘ye yapılması planlanıyor. Bunu 9 Mayıs’ta Beyaz Saray‘da teklif edebilirler. Türkiye bu oyuna gelmemeli!

 

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.