Gökçe Bilgin Özzorlu’nun kitabı ‘Tereyağlı Ballı Ekmek’ okuyucusuyla buluştu

Gökçe Bilgin Özzorlu’nun kitabı ‘Tereyağlı Ballı Ekmek’ okuyucusuyla buluştu
Yayınlama: 11.03.2023 21:30
Düzenleme: 11.03.2023 21:31
A+
A-

Gökçe Bilgin Özzorlu’nun beklenen kitabı ‘Tereyağlı Ballı Ekmek’ Ritim Sanat Yayınlarından çıktı.

Haber Merkezimize yeni çıkan kitabı ile ilgili açıklamalarda bulunan Özzorlu “Her kitap, yazarının ve hikayesinin sesini, kendinden çok ötelere duyurmak için vardır. Bu kitap da, babaları için vazgeçilmez olan kız çocuklarının sesini, yazarının penceresinden okuyucusu ile buluşturmak için yazıldı.” ifadelerini kullandı.

Gökçe Bilgin Özzorlu açıklamasının devamında “Okuyucu kitabın satırlarında, 80’li yılların başında dünyaya gözünü açmış bir kız çocuğunun baktığı yerden baba-kız ilişkilerine, okul sorunlarına, ergenlik çıkmazlarına, döneme damga vurmuş tarihi olaylara şahit olacak; onunla beraber büyürken, onun hayattan öğrendiklerine, ölümle ve acı ile baş etme şeklinde şahitlik etme fırsatı bulacak” dedi.

Gökçe Bilgin Özzorlu kitabı neden yazığı sorusuna verdiği cevapta ise şunları söyledi:

“Bu yolculuğa tam on yıl önce çıktım. Kurumsal hayatın içerisinde sıradan bir beyaz yaka çalışan ve yönetici olduğum yıllarda, babamın kaybı ile başedebilmem konusunda yapayalnız, bir başıma kaldığım günlerde, bir terapi olsun diye yazıya dökmeye başladığım bu anılar, şimdi  okuyucusu ile buluşmak için hazır bekliyor. Ben, Gökçe Bilgin Özzorlu; birçoğunuza hisdaş olabilmek adına kaleme kağıda sarılmış bir anne, bir kadın, bir çalışan, bir ev hanımı, bir eş, bir çocuk, bir yeğen, yani kısaca aranızdan biriyim. Dilerim ki kalemimden dökülen bu yolculukta benimle ilerlerken, yol üzerinde kendinize dair kaldırım taşları bulursunuz. Keyifli seyirler”

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.