İçişleri Bakanı Soylu Resmen İtiraf Etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bugün yaptığı basın açıklamasında, “Haftada ortalama 5 bin uyuşturucu satıcısını veya imalat yapanı gözaltına alıyoruz” dedi. Soylu’nun bu açıklamasına sosyal medyada tepki yağdı.

İçişleri Bakanı Soylu Resmen İtiraf Etti
Yayınlama: 07.11.2022 15:44
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçen hafta bir video yayımlayarak sokaklarda giderek yaygınlaştığını belirttiği uyuşturucuya karşı yurttaşları uyararak, “Türkiye’de bir metamfetamin salgını var. Saray’ın düzeni bu salgını besliyor. Breaking Bad Süleyman çocukların zehirlenmesine göz yummuştur” ifadelerini kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu’nun bu paylaşımının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Kılıçdaroğlu’nun Amerika’da hamburgercide aldığı siparişler yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Yakanı bırakmayacağız! Yalanlarını yanına bırakmayacağız! İftiralarını yanına bırakmayacağız” notuyla bir video paylaşarak Kılıçdaroğlu’nu hedef almıştı.

EMNİYET VE JANDARMA’DAN SUÇ DUYURUSU

İçişleri Bakanlığı’na bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı ise CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun iktidara yüklenip İçişleri Bakanı Soylu’ya ‘Breaking Bad Süleyman’ dediği videoyla ilgili suç duyurusunda bulunulacağını duyurmuştu.

SOYLU’DAN ŞAŞIRTAN RAKAM

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bugün Bursa’da yaptığı açıklamada ise adeta CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu doğrular nitelikte ifadeler kullandı.

Avrupa’da uyuşturucunun serbest olduğunu öne süren Bakan Soylu, “Hedefimiz sınırlarımız içerisine hiçbir uyuşturucu maddenin girmemesini sağlamaktır” ifadelerini kullandı.

“Tarihin en büyük uyuşturucu operasyonlarını yapıyoruz” diyen Soylu, şaşırtan bir rakam vererek şöyle konuştu:

“Haftada ortalama 5 bin uyuşturucu satıcısını veya imalat yapanı gözaltına alıyoruz. Daha dün Diyarbakır’da 1900 kilonun üzerinde esrar ele geçirildi. Gençlerimizi bu illete bulaştırmaya çalışanlara müsamaha göstermeyeceğiz.”

Soylu’nun bu açıklamasına sosyal medyadan tepki yağdı.(Cumhuriyet)

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.