‘İmam’ın derdi yine cinsellik: ‘Kesilen saç fuhuşa yol açmaması için imha edilmeli’

İsmailağa cemaatinden bir “imam” kadınların saçlarının kesildikten sonra fuhuşa neden olmaması için imha edilmesi gerektiğini belirterek “Kadınlar saçlarını kestikten sonra toplayıp tenha bir yerde imha etmeli” diye konuştu.

‘İmam’ın derdi yine cinsellik: ‘Kesilen saç fuhuşa yol açmaması için imha edilmeli’
Yayınlama: 01.03.2023 00:09
Düzenleme: 01.03.2023 00:10
A+
A-

Kendileriyle bağlantılı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G’yi 6 yaşındayken 29 yaşındaki müridiyle evlendirmesi ile ilgili uzun süre gündemde kalan İsmailağa Cemaati, sosyal medyadan yayınladıkları çeşitli vaazlarla sosyal medyada gündem olmaya devam ediyor.

Son olarak bir “hoca” sosyal medyada yayınladığı videoda “kadınların kestikleri saçlarının, fuhuşu önlemek adına tenha bir yerde imha etmeleri gerektiğini” söyledi.

İslamiyet’in, topluma zarar verebilecek herhangi bir etkenin önüne geçmeye çalıştığını söyleyen “imam” “Bir kadının saçı nasıl kesilmeden avret ise kesildikten sonra da avret olur ve o hanımın diğer erkeklerden saçını saklaması, saçlarını toplayıp tenha bir yerde imha etmesi gerekir” dedi.

“Hoca” daha sonrasında “Koltuk altı tüyü, kolundaki tüy nasıl avretse, kadınların saçı kesildikten sonra kesilmeden önceki gibi avrettir” diye konuştu.

 

Kaynak: Cumhuriyet

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Gönül Pınar Atacı dedi ki:

    Kız ve kadın, aydınlık ve uygarlık düşmanı ve cinsel sapıklık ve kaçıklık timsali bir en gerici ve yobaz meczub daha. Tüm açık ve gizli, özel ve tüzel, iç ve dış amirleri ve hamileri ile birlikte canı cehenneme.