İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu açıkladı :”Genç Kart” uygulaması bizim projemizdir

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu açıkladı :”Genç Kart” uygulaması bizim projemizdir
Yayınlama: 27.09.2023 23:27
A+
A-

AKP Genek Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün yapılan Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada “Genç Kart” projesini açıkladı.

Erdoğan açıklamasında “18 yaşına giren tüm gençlerimizi de unutmuyoruz. Bu gençlerimize 1 yıl süreyle geçerli olmak üzere ‘genç kart’ vereceğiz. Bu karta sahip tüm gençlerimiz müze, tiyatro, sinema gibi kültürel ve sanatsal etkinliklerde ücretsiz ya da indirimli faydalanabileceklerdir. Zaman içinde Genç Kart Uygulaması kapsamında gençlerimize sunulan imkanları daha da genişleteceğiz. Her 3 müjdemizin de gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bugüne kadar nasıl gençlerle beraber yol yürüdüysek inşallah bundan sonra da gençlerin yoldaşlığından ayrılmayacağız.” ifadelerini kullandı.

‘PROJENİN İYİ PARTİDEN ALINTI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI”

İYİ Parti Parti Sözcüsü Prof.Dr. Kürşad Zorlu,X hesabından yaptığı paylaşımda “Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulan “Genç Kart” uygulamasının İYİ Partiye ait olduğunu açıkladı.

Zorlu , Genç Kart projesinin İYİ Parti Eğitim Politikaları Başkanlığı tarafından hazırlandığını ,31 Ağustos 2022 tarihinde “Cumhuriyetimizin 100.Yılında İYİ EĞİTİM” başlıklı çalışmada açıkladığını belirtti.

Kürşad Zorlu açıklamasında şunları söyledi:

Siyasi İktidarın Açıkladığı “Genç Kart” Uygulaması

Hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulan “Genç Kart” uygulaması tamamıyla partimizin daha önce ilan ettiği bir projedir.

Genç Kart projemiz 31 Ağustos 2022 tarihinde Genel Başkanımız sayın Meral Akşener’in katılımlarıyla açıklanan “Cumhuriyetimizin 100.Yılında İYİ EĞİTİM” başlıklı çalışmamızın içerisinde yer alan bir alt projedir.

Bu projemizin, gençlerimize katkı sağlayacak olmasından elbette memnuniyet duyuyoruz.

Eğitim Politikaları Başkanlığımızca oluşturulan söz konusu çalışmamız iyiparti.org.tr/storage/img/co adresinde kapsamlı şekilde yer almaktadır.”

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.