İYİ Parti’den Devlet Bahçeli’nin çağrısına beklenen yanıt geldi

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin seçimler için İYİ Parti’ye yaptığı çağrı sonrası İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu’dan bir açıklama geldi. Açıklamada, “Güzel ülkemizin temiz kalpli insanlarını, milliyetçilerini, vatanseverlerini, Türkiye sevdalılarını ülke ve millet hayrına İYİ Parti’de buluşmaya davet ediyoruz: 26 Ağustos ruhuyla rotamız net, pusulamız millet!” ifadeleri yer aldı.

İYİ Parti’den Devlet Bahçeli’nin çağrısına beklenen yanıt geldi
Yayınlama: 11.08.2023 22:47
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin İYİ Parti’ye ‘ittifak’ çağrısı gündemdeki yerini koruyor. Konuyla ilgili İYİ Parti’den beklenen açıklama geldi.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu’nun Twitter hesabından yaptığı açıklamada, MHP kanadından yapılan yorumların “talihsiz” olduğu vurgulandı.

Açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Bildiğiniz gibi bir süredir partimizin seçim çalışmaları ve olası yol haritasının kamuoyunda geniş biçimde irdelendiği, farklı iddiaların da öne çıkarıldığı görülmektedir. Dün de bir TV programında Milliyetçi Hareket Partisi üzerinden benzer bir gelişme zuhur etmiş ve bugün gün içerisinde kimi yetkililerince kurumsal kimliğimizi hedef alan talihsiz açıklamalar ortaya konulmuştur.

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener 24 Haziran 2023 tarihinde gerçekleşen büyük kongremizde 85 milyon insanımız için siyasette yeni bir zemin, yeni bir yol açma irademizi ortaya koymuş ve en büyük gücümüze yani milletimize kulak vereceğimizi ifade etmiştir.

Söz konusu tartışmaya ilişkin olarak partimizin görüşünü açıkça kamuoyuna iletiyor ve güzel ülkemizin temiz kalpli insanlarını, milliyetçilerini, vatanseverlerini, Türkiye sevdalılarını ülke ve millet hayrına İYİ Parti’de buluşmaya davet ediyoruz: 26 Ağustos ruhuyla rotamız net, pusulamiz millet!”

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.