İYİ Partiden Gökçeada Belediyesi’ne Yönelik Yapılan Operasyon Hakkında İlk Açıklama

Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde yolsuzluk ve rüşvet iddiasıyla düzenlenen operasyonda aralarında Belediye Başkanı Ünal Çetin’in de bulunduğu 5 şüpheli gözaltına alındı.

İYİ Partiden Gökçeada Belediyesi’ne Yönelik Yapılan Operasyon Hakkında İlk Açıklama
Yayınlama: 31.01.2023 16:06
A+
A-

Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince Gökçeada’da bazı adreslere eş zamanlı baskın yapıldı.

Yolsuzluk ve rüşvet iddiasıyla gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, Belediye İmar Müdürü S.D, kamu çalışanı E.B. ile müteahhitler R.G. ve B.B, emniyet müdürlüğüne götürüldü.

İYİ PARTİDEN İLK AÇIKLAMA:
Yapılan operasyon sonrası İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanlığından yazılı bir açıklama geldi.
Açıklamada şunlar söylendi:

“Bugün sabah saatlerinde Gökçeada Belediye Başkanımız Sn. Ünal Çetin ve bazı belediye personelinin çeşitli iddialarla gözaltına alındığını öğrendik.Gökçeada Belediye Başkanımız Sn. Ünal Çetin, Gökçeada halkının teveccühüne mazhar olmuş ve oylarıyla seçilmiş bir belediye başkanıdır.Sn. Çetin’in hakkında herhangi bir soruşturma varise bu kendisine bildirilebilir ve kendisi de ifade vermekten kaçınmazdı.

Elbette hukuka ve adalete güveniyoruz.

Ancak, bu soruşturmanın gözaltı operasyonu ile yürütülüyor olmasını manidar buluyoruz.

Seçilmiş ve yeri belli bir belediye başkanınısabahın erken saatlerinde gözaltına almak, başlı başına siyasi bir adımdır. Mevcut iktidarın hukuku siyasallaştırdığı ve siyasi ikbali için araç olarak kullandığı böyle bir dönemde, yaşananlar sürpriz değildir.Eğer ortada bir suç var ise bunun da hukukauygun şekilde soruşturulması gerekir.

İYİ Parti olarak bu soruşturmanın sonuna kadar takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz.

Gökçeadalıların da bizlerin de Ünal Çetin Başkanımıza güveni tamdır.

Seçimlere yakın Millet İttifakı belediyelerine yönelik zamanlaması manidar operasyonu ma’şeri vicdana havale ediyor, Millet İttifakı belediyelerine yönelik bu tür itibarsızlaştırma gayretlerine müsaade etmeyeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.”

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi