İYİ Partili Ümit Özlale’den İzmir’de adaylıktan çekileceği iddialarına yanıt

İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı ve İzmir Milletvekili Ümit Özlale, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığından çekileceği iddialarına ilişkin, “Hayır, yok öyle bir şey; Tunç beyin temennisidir” dedi.

İYİ Partili Ümit Özlale’den İzmir’de adaylıktan çekileceği iddialarına yanıt
Yayınlama: 04.10.2023 19:52
Düzenleme: 04.10.2023 19:55
A+
A-

İYİ Parti’li Ümit Özlale, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Özlale, yerel seçim hazırlıklarıyla ilgili, “Çok güzel, harika gidiyor. Her şey yolunda” dedi. Özlale, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in kendisinin adaylıktan çekileceğini iddia etmesiyle ilgili soruya da “Hayır, yok öyle bir şey; Tunç Bey’in temennisidir” diyerek yanıt verdi.

Özlale, “İzmir’de bu yarışı göğüsler misiniz?” sorusunu da “Çok rahat göğüslerim. Evet, CHP adayını belli ettikten sonra yine konuşuruz ama göğüsleyeceğime inandığım için geldim” dedi. Özlale, bir gazetecinin ‘Geri çekilmeniz istenirse’ demesi üzerine de şunları söyledi:

“Şu ana kadar partimiz üst kurullarda aldığı bir kararla gösterdiği adayı hiç geri çekmemiş, bundan sonra da geri çekeceğini düşünmüyorum. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığını çok istiyoruz.”

Daha önce İYİ Parti’nin İzmir hamlesine ilişkin “İstanbul ve Ankara’ya yönelik bir hamle” diyen Soyer şunları söylemişt:

“Böyle bir ihtimal olabileceğini söylemiştim. İzmir’de bir aday çıkarmak. Üstelik kazanma ihtimali çok zayıf olan bir aday çıkartmak olsa olsa bir sonraki hamle için bir altlık, bir zemin olabilir diye düşünülmüştür.”

 

Kaynak: cumhuriyet.com.tr

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi