Kemal Kılıçdaroğlu Ne Yapmalıydı?

Kemal Kılıçdaroğlu Ne Yapmalıydı?
Yayınlama: 07.09.2023 21:12
Düzenleme: 07.09.2023 21:11
A+
A-

Kral savaşı kazanan komutana madalyasını takarken övgüler de düzüyordu. Töreni izleyen kalabalıktan biri bağırdı ‘’Komutan savaşı tek başına mı kazandı?’’. Bunun üzerine kral bir an durakladı ve kalabalığa doğru dönerek ‘’Eğer savaşı kaybetseydi yine burada ve sizin önünüzde tek başına asılacaktı’’ diye yanıtladı.

Kemal Kılıçdaroğlu tüm yanlışlarına rağmen seçimi kazansaydı Cumhurbaşkanı olacaktı ve kimse yanlışlarını konuşmayacak zorluklara rağmen zafere nasıl ulaştığını ve başarısını konuşacaktı. Ama başarısız oldu. Yapılması gereken; sorumluluğu üzerine alıp, özeleştiri yapıp istifa etmek ve CHP’de demokratik kurultay sürecinin önünü açmaktı. Yapmadı, yapamadı veya yaptırmadılar!

Osmangazi Köprüsü‘nün yapımı sırasında 51 yaşındaki Japon mühendis halatın kopmasından kendini sorumlu tuttu ve intihar etti. Halbuki çok çalışkan, dürüst ve o ana kadar çok başarılı bir mühendisti. Soruyorum; CHP’nin ve Türkiye’nin Osmangazi Köprüsü kadar kıymeti yok mu? CHP Genel Başkanı’ndan Japon mühendis gibi ilkeli bir tavır göstermesini beklemek çok mu?

Emekli Amiral,Araştırmacı yazar
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.