Kuş Tuzağı | Vecdet Öz Yazdı

Kuş Tuzağı | Vecdet Öz Yazdı
Yayınlama: 07.10.2022 21:07
A+
A-

CHP tarafından masumane bir niyetle sırf muhafazakar seçmenin oyları hedeflenerek TBMM’ne verilen başörtüsü teklifinin altında hiçbir şüphem yoktur ki kesinlikle 6’lı masa anti laik bileşenlerinin örtülü teşviki yatmaktadır!.

Yapılan bu teklif aportta bekleyen AKP’nin anayasa değişikliği oyununa atılan önemli bir pas olmuştur.

Amaç bu önemli desteği kullanarak anti laik düzenin alt yapısını oluşturmak ve anayasanın ilk dört maddesini kaldırarak bu topraklarda radikal bir İslam Cumhuriyeti kurmaktır..

Ne tesadüftür ki, bu teklif verilmeden iki gün önce de Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Bursa Uludağ Üniversitesi’nin akademik yıl açılış töreninde yapmış olduğu konuşmada, “Yeni anayasa değişmez gündem maddemizdir. Türkiye eninde sonunda yeni bir anayasayı yapacaktır. Gecikmesi hem milletimize hem ülkemize kaybettirmektedir. Unutmamak gerekir ki yeni anayasa olmadan yeni Türkiye de olmaz. Büyük Türkiye de olmaz. Büyük Türkiye’nin ve yeni Türkiye’nin en önemli anahtarı yeni anayasadır. Bu kapıyı yeni anayasayla açacağız” demişti!.

Görüleceği üzere Çarşamba’nın geleceği Salı’dan belliymiş!.

İktidar, bu teklif karşısında adeta şapkayı havaya atmış ve sanki önceden haber almış gibi teklifi bir anda anayasa değişikliği sürecine taşımaya girişmiştir. Bu sayede; gündemi değiştirmeyi, CHP’li seçmenin kafasını karıştırmayı, kendi saflarını sıklaştırmayı becererek daha şimdiden bir taşla üç kuş vurmuştur..

Yine ne tesadüftür ki benzer bir sevinç eş zamanlı olarak Millet ittifakı bileşenlerinde de yaşanmıştır..

“Kardeş kardeşi iter kaya dibinde tutar” sözü karşılık bulmuştur..

Diğer bir tabirle görünmeyen şer ittifakı ezeli kin ve intikam duygusu içinde aynı amaçta buluşmuştur..

Görünmeyen eller devreye girmiş ve maalesef ki CHP, Ekmeleddin vakasından sonra ikinci kez sabote edilmiştir! Ancak bu kez seçimlerden çok önce!.

Bu kafayla seçim sathı mahalinde daha neler yaşanır bilinmez..

Ömrünü Cumhuriyet rejimi ve laik, demokratik hukuk devletinin idamesi için harcamış ve bu uğurda adı Ergenekon iddianamelerinde geçmiş bir bilim insanı olarak inanın yüreğim sızladı. CHP seçmeni adına kahroldum.

Eminim aynı şekilde başta Gazi Mustafa Kemal Paşa olmak üzere bu uğurda canını feda etmiş olan şühedanın da kemikleri sızlamıştır..

Yıllardır uyarıyorum; yüzde yüz yerli ve milli olmayan, Atatürk milliyetçiliği ve Laik Cumhuriyet rejimi karşıtı olan siyasi partilerle ittifak olmaz!

Olursa da sonuç işte böyle olur..

Bir kez daha uyarıyorum!

Seçimlere sadece 8 ay kaldı!

Bu ve benzeri entrikalar artarak devam edecektir!

Atatürk milliyetçiliği çizgisinde siyaset yapan tüm partilerin ivedi olarak milli bir mutabakat ittifakı çatısı altında birleşmesi artık vatani bir zarurettir..

Şahsi ikbal uğruna şuursuz ve keyfi faaliyetler içinde olanları tarih asla affetmeyecektir..

Vecdet Öz 1959 yılında Samsun'un Çarşamba ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Samsun'da tamamladı. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nde yüksek lisans tahsili gören Öz, doktorasını aynı üniversitenin Adli Tıp Enstitüsü'nde tamamlamıştır.Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde akademisyenlik görevi üstlenmiş ve Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'nda çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2015'te ise 2009'da kapanan Adalet Partisi'ni kurmuştur. O zamandan bu yana partinin genel başkanlığını yürütmektedir
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.