Kutlu Parti’nin Genel Başkanı Prof.Dr.Yusuf Halaçoğlu oldu

Türk Tarih Kurumu eski başkanı Prof.Dr.Yusuf Halaçoğlu, Kutlu Parti’nin Genel Başkanlığına seçildi. Halaçoğlu “Sağcı değiliz, solcu değiliz ama ortacı veya merkezci de değiliz. Hatta merkez sağcı ve merkez solcu da değiliz” dedi.

Kutlu Parti’nin Genel Başkanı Prof.Dr.Yusuf Halaçoğlu oldu
Yayınlama: 08.07.2024 14:38
A+
A-

Kutlu Partiden yapılan yazılı açıklamaya göre,  Parti Kurucular Kurulu, parti genel başkanı ve yetkili organlarını seçmek üzere dün Ankara’da toplandı.

Basına kapalı yapılan toplantıda, Yusuf Halaçoğlu oy birliğiyle Kutlu Parti Genel Başkanlığına seçildi. Seçim sonrası bir konuşma yapan Halaçoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Sağcı değiliz, solcu değiliz ama ortacı veya merkezci de değiliz. Hatta merkez sağcı ve merkez solcu da değiliz. Bunlar Batı’nın bize empoze ettiği yapay sınıflandırmalardır. Sahada karşılığı yoktur. Biz doğrudan doğruya vatanseveriz. Bize ‘Türkçü veya milliyetçi değil misiniz?’ diye soruyorlar. Onlara ‘Vatanseverlik hepsini kapsar.’ diyoruz.”

Yusuf Halaçoğlu, Kutlu Partinin kuruluş dilekçesini 13 Haziran’da İçişleri Bakanlığına vermiş, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı da kuruluş işlemleri 28 Haziran’da tamamlanan partiyi “faaliyette olan siyasi partiler” arasına eklemişti.

Kutlu Parti Başkanlık Divanında ,Genel Sekreter İrfan Çep olurken,Tulga Keskin Teşkilat ,Ümit Yalım Güvenlik Politikaları ve Dış İlişkiler,Şule Tuntaş Çevre Şehircilik ve Yerel Yönetimler başkanı oldu.

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.