Medya Siyaset TV Genel Yayın Koordinatörü Hatice Topçu Şap’a İYİ Partide önemli görev

Medya Siyaset TV Genel Yayın Koordinatörü Hatice Topçu Şap’a İYİ Partide önemli görev
Yayınlama: 29.08.2023 21:57
A+
A-

Medya Siyaset TV Genel Yayın Koordinatörü ve medyasiyaset.com köşe yazarı, Eğitimci yazar Hatice Topçu Şap İYİ Parti Eğitim Politikaları Başkanlığına bağlı Eğitim sistemlerinden sorumlu başkan yardımcılığı görevine getirildi.

Genel Başkan Meral Akşener’in oluru ile yapılan görevlendirme ile ilgili haber merkezimize açıklamada bulunan Hatice Topçu Şap  “Türkiye’nin en büyük sorunlarından biri 21 yıldır AKP iktidarının uyguladığı yanlış eğitim politikalarıdır.Eğitim konusunda yıllardır yapmış olduğum çalışmalarım var. Sn. Meral Akşener’in oluruyla atandığım bu görevde Eğitim Politikaları Başkanımız Sn. Sevinç Atabay ile önemli çalışmalar yapacağız” ifadelerini kullandı.

Medya Siyaset Yayın Grubu olarak Sn. Hatice Topçu Şap’a bizlerde yeni görevinde başarılar dileriz.

HATİCE TOPÇU ŞAP KİMDİR:

Rize’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Rize’de tamamladı. Lisans eğitimini işletme alanında, yüksek lisans eğitimini; Eğitim Bilimleri, Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında tamamladı. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Eğitim Yönetimi ve Politikaları Ana Bilim Dalı, Eğitim Yönetimi ve Teftiş Doktora Programına devam etti. Eğitim iş kolunun çeşitli kademelerinde görev yaptı. 21.02.2019 tarihinde kamudaki eğitim yöneticiliği görevinden emekli oldu. Eğitimci-Yazar-Şairin; TODAİE Hazırlık Kılavuzu, iki adet şiir, on bir adet çocuk ve genç edebiyatı olmak üzere toplam 14 adet kitabı bulunmaktadır. Ayrıca eğitim bilileri aralında ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanmış makaleleri bulunmaktadır. Meslek hayatı boyunca çok sayıda ulusal proje ile Avrupa Birliği projesi yazmış ve yönetmiştir. Eğitim bilimleri, proje döngüsü ve kişisel gelişim alanlarında çok sayıda eğitici eğitimi sertifikasına sahip olup yetişkin eğitimleri vermiştir. Halen çeşitli gazete ve haber sayfalarında makaleler yazmaktadır. Medya Siyaset YouTube TV kanalı Genel Yayın Koordinatörü ve programcılığı yapmaktadır.

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi