Memleket Partisi’nden Davutoğlu’na ‘Gazze’ yanıtı: ‘Uçak biletini alırız…’

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin “Gazze’ye müdahale” çağrısına destek veren Ahmet Davutoğlu’na Memleket Partisi’nden yanıt geldi. Partiden yapılan açıklamada “Kimse Mehmetçiğimizin Gazze’ye gitmesini isteyemez. Savaşmak istiyorsa bilet masrafını karşılarız” denildi.

Memleket Partisi’nden Davutoğlu’na ‘Gazze’ yanıtı: ‘Uçak biletini alırız…’
Yayınlama: 24.10.2023 09:45
A+
A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 24 saat süre verip “Gazze’ye müdahale” çağrısı yapmasının yankıları sürüyor.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun Bahçeli’ye destek vermesinin ardından da tartışma devam ediyor.

Son olarak Muharrem İnce’nin Memleket Partisi, sosyal medyadan Ahmet Davutoğlu’nu eleştirdi.

“SAVAŞMAK İSTİYORSA UÇAK BİLETİNİ ALIRIZ”

Partinin resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Hiç kimse kişisel siyasi ikbali uğruna Mehmetçiğimizin Gazze’ye gitmesini isteyemez! Sn Davutoğlu Gazze’de savaşmak istiyorsa, kendisi için Gazze’ye uçak bileti masrafını, Memleket Partisi olarak karşılamaya hazırız. Bize düşen, tarafları barışa ikna etmek için ‘diplomatik girişimlere devam etmek’ olmalıdır.”

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

İsrail’in Filistin’in Gazze Şeridi’ndeki katliamlarına tepki gösteren Bahçeli, “Eğer 24 saat içinde ateşkes sağlanamazsa, mazlumların üzerine bombalar bırakılmaya ısrarla devam ederse, Türkiye süratle devreye girmeli, tarihi, insani ve inanç sorumluluğunun gereği her neyse yapmalıdır. Gazze’yi koruma ve kollama misyonunu üstlenmek bize ecdadımızın mirasıdır. Türkiye Cumhuriyeti, Gazze’yi yüzü gülen çocukların şehri, kardeşlerimizin huzur ve güven içinde yaşayacağı bir İslam beldesi yapmaya hazırdır, muktedirdir” demişti.

Kaynak: cumhuriyet.com.tr

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi